• 2021’de İnternetten Para Kazanma Yolları (30+ Yöntem)

  2021’de İnternetten Para Kazanma Yolları (30+ Yöntem)

  4 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Bir şekilde bu yazımızla karşılaştınız çünkü internetten para kazanmak istiyorsunuz.

  Belki düzenli gelirinizden ayrı bir yan gelir elde ederek birkaç fatura ödemeyi, belki de mevcut işinizi değiştirmek istiyorsunuz.

  Sebebiniz ne olursa olsun, internetten para kazanma yolları gün geçtikçe daha da artıyor. Ancak unutmayın, internetten para kazanmak artık daha kolay olsa da piyasada oldukça fazla dolandırıcılık vakaları ve verimsiz para kazanma yöntemleri bulunuyor.

  Bu yazımızda amacımız, bu tür olumsuz tecrübelere karşı korunmanıza yardımcı olmak.

  Aşağıda, gerçekten çalıştığı onaylanmış yaklaşık 37 farklı internetten para kazanma yöntemini bir araya getirdik. Bazı yöntemler kendi web sitenizi kurmayı gerektiriyor, bazıları ise çeşitli büyük platformlardaki hedef kitlelere ulaşmayı.

  Bir Blog veya Website ile İnternetten Para Kazanma

  İnternetten para kazanmanın uzun süredir mümkün olduğu ilk yöntemi, kendi web sitenizi kullanmaktır. Bir niche belirleyin, trafiğinizi arttırın ve ardından bu trafiğe ürün ve hizmetlerinizi satın.

  Bir web siteniz olmasının güzel yanı, nasıl kâr edeceğinizi planlarken tamamen özgür davranabilmenizdir.

  Websitenizle internetten para kazanma yollarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

  Ancak kâr etmek için kuracağınız websitesine başlamadan önce bir hosting hizmetine ihtiyacınız var. Hostinger’da, yeni başlayanlar için kusursuz planlarımız bulunuyor.

  İşte internet üzerinden para kazanma yolları!

  1. Güzel bir Blog Sitesi İle İnternetten Para Kazanma

  Bir çok kişi fikirlerini belirtmek veya yaratıcılığını konuşturmak için blog sitesi açmaktadır.

  Ancak çoğu durumda insanlar blog sitelerinden para kazanmakla kalmıyor hatta Huffington Post gibi devasa şirketlere dönüştürüyor.

  Blog siteleri oluşturarak internetten para kazanma

  Bütün bloggerlar bu rakamlara ulaşacak diye birşey yok ancak doğru yaklaşımı uygularsanız blog siteniz aracılığıyla internetten para kazanma hayallerinize kavuşabilirsiniz.

  Bir blog sitesinde önemli olan nokta uzun vadeli vizyondur. Hemen para kazanmaya başlamayacaksanız ancak yeteneklerinizi arttırıp, yazılarınızı geliştirerek güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

  Eğer amacınız internetten para kazanmak üzere bir blog sitesi açmaksa, aşağıdaki maddeleri unutmamalısınız:

  1. Sağlık, finans, insan ilişkileri, hobiler veya kişisel gelişim gibi evergreen yani ölümsüz bir tema seçin;
  2. Herhangi bir konuda her zaman en iyi kaynağı oluşturmaya odaklanın;
  3. SEO eğitimi alın ve sitenizi arama motorlarında yukarılara taşıyın;
  4. Popüler bloggerlar ve influencerlar ile etkileşime geçin.

  Yukarıdaki ipuçları doğru rotayı belirlemenize yardımcı olacaktır. Trafik almaya başlayan kuvvetli bir blog sitesine sahip olduğunuzda üzerinden para kazanmak için bazı fırsatlar doğacaktır, bunlardan bazıları:

  • Ücretli reklamlar;
  • Kendi ders veya ürünlerinizin satışı;
  • Affiliate ürün satışı;
  • Ve daha fazlası!

  İnternetten para kazanma yolları olarak düşünebileceğiniz çoğu şey az önce oluşturduğunuz popüler blog sitesi için geçerlidir.

  1. Bir Affiliate Websitesi Oluşturun

  Ürünlerin tanıtımını yaparak harika paralar kazanabilirsiniz. Hatta bunu Hostinger’da bulunan ortaklık programı ile de yapabilirsiniz!

  Hostinger iş ortaklığı ile internetten para kazanma

  Bir affiliate sitesi kurmak için belirli ürünleri tavsiye etmeli veya incelemelerini yapmalısınız. Ardından birisi sizin sitenizde bulunan bağlantıyı kullanarak bu ürünü satın aldığında, siz de bir komisyon kazanırsınız.

  Bu yöntem büyük paralar kazandırıyor gibi görünmese de sadece affiliate gelirleri üzerine kurulan milyon dolarlık siteler bulunuyor. Örneğin Pat Flynn’in Smart Passive Income sitesi aylık gelirinin büyük bir bölümünü affiliate yöntemi ile kazanıyor.

  WireCutter sitesi size tanıdık geliyor olabilir. Nitekim bu site devasa bir ürün inceleme sitesidir. WireCutter yakın zamanda New York Times tarafından 30 milyon dolar karşılığında satın alındığından, bu yöntem oldukça kazançlı olabilir.

  Bir affiliate sitesi oluştururken gelirinizi ürün inceleme veya tavsiye üzerine kurabilirsiniz. Ya da, affiliate pazarlama sistemini mevcut blog sitenize önerdiğiniz ürünler şeklinde entegre edebilirsiniz.

  Örneğin diyelim ki inatçı karın yağlarından kurtulmak üzerine bir siteniz var. Siteniz de bu konuyla alakalı yazılar oluşturarak ilgili ürünlerin adı geçtiğinde bir bağlantı ekleyebilirsiniz.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 177 Okunma 2 sene önce
  Views Template: 137 Okunma 2 sene önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.