• 2022 Model BMW i4'ün Tasarımı Paylaşıldı

  2022 Model BMW i4'ün Tasarımı Paylaşıldı

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Son günlerde attığı adımlarla haberlerimize sık sık konu olan Almanya merkezli otomobil devi BMW, yaklaşmakta olan yeni otomobili "i4"ü gösterdi. Paylaşılan görüntülerin aracın üretime hazır versiyonunu gösterdiğini söyleyen şirket, geçtiğimiz yıl gösterdiği konsept tasarımdaki detayları genel hatlarıyla korumuş gibi görünüyor. Aracın detaylı teknik özellikleri ve iç mekanına dair tasarımlar, önümüzdeki haftalarda ortaya çıkacak.

  BMW tarafından yapılan açıklamalara göre 2022 model olarak lanse edilecek i4, 523 beygir gücünde bir motora sahip olacak. Elbette bu motor, tamamen elektrikli yapıda olacak. Ayrıca bu araç, WLTP standartlarına göre 590 kilometre, EPA standartlarına göre ise 483 kilometre menzil sunacak. Aracın saatte 100 kilometre hıza ulaşması ise yaklaşık 4 saniye sürecek.

  Karşınızda, 2022 model BMW i4

  BMW i4

  BMW i4'ün genel tasarımına baktığımızda, bu aracın 4 Serisi Gran Coupe ile büyük oranda benzer olduğunu açıkça ifade edebiliriz. Bu bağlamda elektrik motorlarıyla bütünleştirilen mavi rengin hakim olduğu araç tasarımı, 4 Serisi Gran Coupe'ye göre de yine aracın sunacağı performanstan kaynaklı olarak özel dizayn kapı kollarına sahip. 

  BMW i4

  BMW'nin yaklaşmakta olan yeni otomobili, şirketin yeni araçlarında hakim olmaya başlayan büyük ızgaraları da bünyesinde barındırıyor. Ayrıca araca fazlasıyla sert bir hava katan ince farlar da karşımıza çıkan tasarım detayları arasında bizleri karşılıyor. Basık bir yapıya sahip olan araç, elektrik motorunun sunduğu yüksek ivmeyi sonuna dek hisssettirecek gibi görünüyor. 

  BMW i4

  BMW, 'iDrive 8' İsimli Bilgi ve Eğlence Sistemini Duyurdu

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.