• 8. Nesil Volkswagen Golf, Türkiye'de Satışa Sunuldu

  8. Nesil Volkswagen Golf, Türkiye'de Satışa Sunuldu

  3 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  İlk kez, günümüzden 47 yıl önce yine bir mart ayında üretim bandından inerek otomobil tutkunlarının karşısına çıkan Volkswagen Golf, 8. nesil modeliyle Türkiye’de satışa sunuldu. Bir önceki nesle kıyasla çok daha dijital ve akıllı bir otomobil olarak karşımıza çıkan 2021 Volkswagen Golf, segmentinin öncüleri arasında yer almaya devam ediyor.

  8. nesil Golf, Türkiye’de benzinli (TSI) ve hafif hibrit teknolojisiyle desteklenen eTSI (mild hibrit) motor seçenekleri ile satışa sunuldu. 110 beygir gücünde üç silindirli TSI ve eTSI motor seçeneklerinin yanı sıra 150 beygir gücünde bir eTSI motor seçeneğine de sahip olan yeni Volkswagen Golf, başlangıç fiyatıyla ise ne yazık ki her bütçeye hitap etmiyor.

  8. nesil Volkswagen Golf, çok daha dijital ve akıllı bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor

  8. nesil volkswagen golf

  Genel anlamda baktığımızda Volkswagen mühendislerinin alışık olduğumuz kompakt hatchback tasarımını koruduğunu görüyoruz. Bununla birlikte yeni ön ve arka tampon, radyatör ızgarası, dört çizgili kaput ve C sütununa kadar devam eden omuz çizgisi, 8. nesil Golf’ü bugüne kadarki aerodinamik açıdan en başarılı Golf haline getiriyor.

  8. nesil golf

  İç mekan tasarımını da güncelleyen yeni Golf, çok daha sezgisel ve pratik bir kullanım sunuyor. Sürücü için 10 inç büyüklüğünde bir dijital gösterge ekranına yer veren yeni Golf, medya ve navigasyon gibi işlemler için ise 8,25 inç büyüklüğünde bir bilgi eğlence ekranına sahip. Ayrıca far, klima, radyo kontrolleri için de dokunmatik butonlar ve “slider”lar da bulunuyor.

  golf

  Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi 8. nesil Volkswagen Golf, çok daha akıllı ve dijital bir otomobil. Peki 7 ileri DSG şanzıman ile gelen 8. nesil Golf’ün fiyatı ne kadar? Yapılan resmi açıklamalara göre Türkiye’deki Golf hayranları, en yeni Volkswagen Golf için en az 223.500 TL’lik fiyatı gözden çıkarmak zorunda kalacaklar.

  Panoramik Cam Tavanıyla Dikkat Çeken 2. Nesil Volkswagen Caddy Özellikleri ve Fiyat Listesi

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.