• AB'den Bitcoin Açıklaması: Tüm Paranız Buhar Olabilir

  AB'den Bitcoin Açıklaması: Tüm Paranız Buhar Olabilir

  3 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Her geçen gün biraz daha fazla konuşulur hale gelen Bitcoin'le ilgili yeni bir açıklama da Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Kurumu'ndan geldi. Yılda iki kez yayımladığı risk raporunda bu konuya değinen Avrupa'nın en üst piyasa düzenleyicisi, yatırımcıların tüm paralarını kaybedebilecekleri konusunda uyardı.

  Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Kurumu'nun raporuna göre kripto paralar, çok yüksek riskli ve spekülatif yatırım araçları. Hızlı artışların daha fazla yatırımcıyı teşvik ettiğini söyleyen kurum, bu yüksek riskler karşısında herkesin tetikte olması gerektiğini söylüyor. Avrupa piyasa düzenleyicisine göre dikkatli olunmadığı takdirde, en kötü senaryo ile karşılaşılması mümkün.

  Her yatırım aracında olduğu gibi Bitcoin'de de risk büyük

  Bitcoin

  Her yatırım aracında olduğu gibi Bitcoin'deki riskin büyük olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Hatta bizler de kripto paralarla ilgili paylaştığımız haberlerde bu tür risklerden bahsediyoruz. Bu bağlamda bir kez daha hatırlatmak gerekirse; kripto paralara yatırım yapmadan önce teknik analiz konusunda bilgili olmanız gerektiğini, başkalarının sözüne kulak asmadan kendi yatırımınıza kendinizin karar vermesi gerektiği sugötürmez bir gerçek. Ayrıca gerçek yatırımcıların altını defalarca çizdikleri gibi, borç para ya da kredi gibi altından kalkılamayacak sonuçları olan yollarla, bırakın Bitcoin'i altın ya da dolar gibi güvenli limanlara bile girmek, akıl dışı bir yaklaşım olacaktır.

  Antalya'daki Bir Ailenin Katledilmesinin Ardındaki Yürek Burkan 'Bitcoin' Detayı

  Bu arada, Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Kurumu'nun yaptığı açıklamanın zamanlamasının manidar olduğunu da söylemek gerekiyor. Zira Bitcoin, tüm zamanların en yüksek değeri olan 61 bin dolar seviyelerini geçtiğimiz günlerde test etti. Bunun ardından düşüşe geçen Bitcoin, şu sıralar 55 bin dolar seviyelerinden işlem görüyor. "Boğa", yani yükseliş sezonunda olan Bitcoin ile ilgili bu tür açıklamalar, yatırımcıların çekilmesine ve "ayı" yani uzun süreli düşüş sezonunun başlamasına yol açabilir.

  Bu içerik, yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilemez.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.