• AB'den Kripto Para Borsası Binance'a Soruşturma

  AB'den Kripto Para Borsası Binance'a Soruşturma

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Bundan birkaç gün önce sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance'ın Tesla hisselerini token olarak satmaya başladığından bahsetmiştik. ABD, Çin ve Türkiye dışındaki ülkelerde kullanılabilen bu hizmet, kripto para birimleriyle hisse senedi alımlarının da önünü açmıştı. Şimdiyse Binance'ın bu hamlesi ile ilgili Avrupa Birliği'nden yeni bir hamle geldi.

  Financial Times'ta yer alan bir habere göre Avrupa'nın mali düzenleyicileri, Binance'a soruşturma açmış durumdalar. Böylesi bir durum ilk duyuşta endişe verici gibiymiş gibi görünüyor olsa da aslında, en azından şimdilik herhangi bir problem yok. Avrupa Birliği'nin bu soruşturmadaki amacı, şirketin tokenleştirilmiş hisse alım satımı işlemine izin verirken, Avrupa Birliği'nin menkul kıymet kurallarına uyup uymadığını tespit etmek.

  İngiltere'den açıklama gelirken Almanya sessiz kaldı

  Binance

  Avrupa Birliği'nin Binance'a yönelik açtığı dava ile ilgili açıklamalar, İngiltere Finansal Yürütme Otoritesi (FCA) tarafından yapıldı. Financial Times'a konuşan FCA yetkilileri, "hisse tokeni" ya da "tokenleştirilmiş hisse"yi anlayabilmek için Binance ile birlikte çalıştıklarını ancak bu hizmetlerin kendilerine uygun olup olmadığı konusunda Binance'ın sorumlu olduğunu söyledi. İşin özü FCA, Binance'a şans verdiklerini ancak bu şansın nasıl kullanılacağının Binance'ın elinde olduğunu ifade ediyor. Alman Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurumu "Bafin" ise bu konuda sessizliğini korumaya devam ediyor.

  Türk Kripto Para Borsası THODEX'te Kullanıcıları Tedirgin Eden Sorun

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.