• Acer, Ryzen 5000'li Aspire 5 ve Aspire 7'yi Tanıttı

  Acer, Ryzen 5000'li Aspire 5 ve Aspire 7'yi Tanıttı

  3 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  AMD, geçtiğimiz günlerde CES 2021 etkinliğinde "en güçlü dizüstü bilgisayar işlemcileri" olarak tanımladığı Ryzen 5000 serisi işlemcilerini tanıtmıştı. AMD'nin yeni işlemci serisini kullanan ilk dizüstü bilgisayarlar da yavaş yavaş kendini gösterdi. Yeni seri, bu kez Acer'in duyurduğu iki yeni dizüstü bilgisayarında karşımıza çıktı.

  Acer, AMD Ryzen 5000 serisi işlemcilerinden güç alan Aspire 5 ve Aspire 7 dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Yeni bilgisayarlar, bir nebze güce ihtiyaç duyan uygulamaları kullanan kullanıcılarının yükünü azaltmaya odaklanıyor. Bilgisayarlar, sahip oldukları donanıma rağmen nispeten ince bir yapıya sahip.

  Acer Aspire 5:

  acer aspire 5

  Yeni Acer Aspire 5, AMD Ryzen 5000 serisi işlemci seçeneklerinin yanı sıra Radeon RX 640 mobil grafik birimine ev sahipliği yapıyor. Bilgisayar, 24 GB RAM'e sahip olmasının yanında 1 TB'a kadar NVMe SSD ya da 2 TB'a kadar hard disk ile de satın alınabiliyor. USB Type-C bağlantısıyla gelen Acer Aspire 5, Wi-Fi 6 desteği de sunuyor.

  Bilgisayarın 15,6 inç boyutundaki ekranı, FullHD çözünürlüğünün yanı sıra Acer'in BlueLightShield teknolojisine ev sahipliği yapıyor. Bu teknoloji sayesinde sağlığa zararlı olan mavi ışığın etkisi en az düzeye indirgeniyor. Bilgisayar, 17,95 milimetre kalınlığıyla rahat taşınabilirlik vadediyor.

  Acer Aspire 7:

  acer aspire 7

  Acer Aspire 7, Aspire 5'e göre daha güçlü bir donanıma ev sahipliği yapıyor. Bilgisayar, aynı seri işlemcilerinin yanı sıra NVIDIA GeForce GTX 1650 ekran kartıyla donatılmış. Günümüzde ortalama sayabileceğimiz bu ekran kartının yanı sıra bilgisayarda 32 GB DDR4 RAM ve 1 TB'a kadar PCIe tabanlı SSD depolama bulunuyor. USB Type-C ve Wi-Fi 6 desteği de bilgisayarda yer alıyor.

  Acer Aspire 7 de 15,6 inçlik bir ekranla ve aynı çözünürlükle geliyor olsa da daha dar kenarlıklara sahip durumda. Ancak bilgisayar, Aspire 5'ten farklı olacak şekilde Acer Color Intelligence ve ExaColor teknolojilerine ev sahipliği yapıyor. Bilgisayar, yalnızca 2,15 kilogram ağırlığa sahip olduğundan taşınabilirlik konusunda Aspire 5'ten fazla uzak değil.

  Vaio, Full HD IPS Ekranlı Dizüstü Bilgisayarları E15 ve SE14'ü Satışa Sundu

  Acer Aspire 5 ve Aspire 7 fiyatı:

  Acer'in yeni bilgisayarı Aspire 5, Kuzey Amerika'da 549,99 dolarlık fiyat etiketiyle mart ayında satışa çıkacak ve Avrupa'ya, Ortadoğu'ya ve Afrika'ya 699 euro'luk (yaklaşık 6.300 TL + vergiler) fiyat etiketiyle şubat ayında gelecek. Acer Aspire 7'yse 899 euro'luk (yaklaşık 8.110 TL + vergiler) fiyat etiketine sahip olacak.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 179 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 234 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 223 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 154 Okunma 11 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.