• Adalet Bakanı'ndan WhatsApp Açıklaması

  Adalet Bakanı'ndan WhatsApp Açıklaması

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  WhatsApp’ın Gizlilik İlkeleri güncellemesi ile ilgili tartışmalar bitmek tükenmek bilmiyor. Konuyla ilgili son açıklamalar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den geldi. Bakan Gül, WhatsApp’ın adını anmayarak yaptığı açıklamalarda uygulamanın sözleşme içeriğinden ziyade sözleşmeyi bazı ülkelerde zorunlu kılıp bazı ülkelerde isteğe bağlı tutmasını eleştirdi.

  “Son günlerde bir sosyal iletişim platformunun uygulamanın devamı için kişisel verileri kullanma, başka platforma aktarmaya rıza şartını getirdiğini görmekteyiz.” diyen Bakan Gül, açıklamasının devamında ise, “Ancak Avrupa Birliği ülkelerine çifte tercih sunulması, farklı ülkelerde farklı tutum içerisine girilmesi çifte standarttır” ifadelerini kullandı.

  WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini Avrupa'da zorunlu kılmıyor

  whatsapp

  Telegram'a "WhatsApp Sohbet Geçmişini Aktarma" Özelliği Geldi [Nasıl Yapılır]

  WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’deki kullanıcıların uygulamayı kullanmaya devam edebilmek için kabul etmek zorunda olduğu yeni Gizlilik Sözleşmesi, “Avrupa bölgesi” olarak tanımlanan ülkelerdeki kullanıcıları kapsamayacak. WhatsApp’ın yeni kullanıcı sözleşmesini kabul etmek zorunda olmayan, yani WhatsApp kullanıcılarının verilerini Facebook ile paylaşmak zorunda kalmadığı ülkeler şu şekilde:

  Almanya, Andorra, Avusturya, Azorlar, Belçika, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Fransız Guyanası, Guadeloupe, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kanarya Adaları, Kıbrıs Cumhuriyeti, Kıbrıs’taki Birleşik Krallık egemenlik bölgeleri (Ağrotur ve Dikelya), Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Maderia, Malta, Man Adası, Manş Adaları, Martinique, Mayotte, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Réunion, Romanya, Saint-Martin, San Marino, Slovakya, Slovenya, Vatikan ve Yunanistan.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 112 Okunma 1 sene önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.