• Alkollü Araç Kullandı, Ehliyetine 2046'ya Kadar El Konuldu

  Alkollü Araç Kullandı, Ehliyetine 2046'ya Kadar El Konuldu

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Ufuk O. isimli sürücüi, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Kepez mahallesinde bulunan Polis Denetim Noktası'nda polisin 'dur' ihtarına uymayarak hızla kaçmaya başladı. İddialara göre kısa bir kovalamacanın ardından yakalanan Ufuk O.'nun 2,91 promil alkollü olduğu öğrenildi.

  Alkollü araç kullandığı ve kısıtlamayı ihlal ettiği için 5 bin TL ceza kesilen Ufuk O.'nun daha önce de altı kez alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulduğu ortaya çıktı. Ufuk O.'nun ehliyetine polis bu kez 2046 yılına kadar el koydu.

  Sokağa çıkma kısıtlamalarını ihlalden hakkında tutanak tutuldu:

  trafik cezası

  Ufuk O.'nun yalnızca alkollü araç kullanma suçundan değil, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden de hakkında tutanak tutuldu. Alkollü sürücü, işlemlerin ardından gözaltına alındı. Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden vatandaşlara 3 bin 150 TL'lik bir para cezası uygulanıyor.

  2021'de trafik cezalarına yüzde 9,11 zam gelmişti:

  trafik cezası

  Yeni Yasanın İlk Ağır Cezası Eskişehir'de Drift Yapan Alkollü Sürücüye: 9,521 TL

  Trafik cezalarına uygulanan yeni zam sonrası alkollü araç kullanma cezası 1399 TL olarak açıklanmıştı. Ancak bu rakam ikinci kez yakalanan sürücüler için 1979 TL, üçüncü ve daha fazla yakalanan sürücüler için ise 2698 TL olarak belirlenmişti. 

  Aynı zamanda yeni zamlarla birlikte 2021'de yeni cezalar da uygulanmaya başladı. Artık scooter ve bisiklet sürücülerine de kendi yollarından gitmemeleri durumunda ceza kesilebiliyor. Gelen yeni zam ile birlikte güncellenen tüm trafik cezalarına buradaki haberimizi ziyaret ederek göz atabilirsiniz.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.