• Android 11, Oyun Kumandalarını Tanımada Sorunlar Yaşıyor

  Android 11, Oyun Kumandalarını Tanımada Sorunlar Yaşıyor

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Mobil oyunculuğun da gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlarda oyun kumandası kullanımı da bir hayli yaygınlaştı. Ancak görünüşe göre geçtiğimiz senenin ikinci yarısında kullanıcılara sunulmaya başlanan Android 11 kullanıcıları, oyun kumandalarında sorunlar yaşıyor.

  XDA-Developers'ta yer alan habere göre Android 11 yayınlandığı günden bu yana, kullanıcıları oyun kontrolcüsü bağlantısı konusunda şikâyetlerde bulunuyor. Android 11 ile çalışan cihazlar, ya oyun kumandalarını tanımıyor ya da oyuncuların düğmeleri haritalandırmasına izin vermiyor.

  Android 11'te oyun kumandası sorunları yaşanıyor

  android 11, android 11 logo

  Android Issue Tracker'da yer alan bilgilere göre Pixel kullanıcıları ve beta testi kullanıcıları Xbox One kumandası, DualShock 4 ve hatta Google Stadia kumandası gibi Bluetooth bağlantısı isteyen cihazlarda sorunlar yaşıyor. Sorunlar genellikle Pixel 2, Pixel 3, Pixel 3a, Pixel 4, Pixel 4a kullanıcılarında yoğunlaşmış olsa da Android 11 kullanan bazı Samsung ve OnePlus kullanıcıları da benzer sorunlar dile getirdi.

  Şu an için Android 11'e sahip cihazların bu sorunu yaşamasına sebep olan şeyin ne olduğu bilinmiyor. XDA-Developers'a göre Google, Ağustos 2020'den bu yana bu sorunun farkında geliştirici ekip, bu sorunun altında yatan sebebi bulmaya ve bu soruna bir çözüm getirmeye çalışıyor.

  Xiaomi Mi A3'e Gelen Android 11 Güncellemesi, Telefonu Tamamen Kullanılamaz Hale Getiriyor

  Bazı kullanıcılar ise şu an için bu soruna geçici bir çözüm bulmuş durumda. Bir kullanıcı, bu soruna bir erişilebilirlik servisinin sebep olduğunu, bunu kapattığında oyun kumandasının normal bir şekilde çalıştığını, açtığında ise kumandanın tamamen işlevsiz hale geldiğini söylüyor. Ayrıca yine aynı kullanıcıya göre erişilebilirlik servisini kapattıktan sonra telefonu yeniden başlatmaya da gerek kalmıyor.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.