• Android 12 ile Aynı Ekranda İki Uygulama Başlatılabilecek

  Android 12 ile Aynı Ekranda İki Uygulama Başlatılabilecek

  3 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Google, Android 11 işletim sistemiyle bölünmüş ekran özelliğini kullanıma sundu. Ancak kullanıcıları zorlaması ve sınırlı destek sunuyor oluşu nedeniyle pek de beğenilmeyen bu özellik, aynı zamanda iki farklı uygulamanın aynı ekranda kullanılabilmesi için kısayol oluşturmasına izin vermiyordu. Hal böyle olunca da Google, Android 12 için yeni bir bölünmüş ekran çözümü aramaya başladı

  9To5Google adlı bir internet sitesinin yayınladığı bilgilere göre Google, Android 12.0 işletim sisteminde kullanıcılara daha sezgisel bir çoklu görev deneyimi sunmak için uygulama çiftlerinin kullanılmasını sağlayacak App Pairs adında bir özellik üzerinde çalışıyor. App Pairs, bölünmüş ekran modunu etkinleştirmek yerine iki uygulamayı "görevler" altında toplayabilecek ve kullanıcıların bu uygulalama çiftlerini hızlıca başlatabilmesine olanak sağlayacak. 

  App Pairs ve Android 12.0’ın Şubat ayında tanıtılması bekleniyor

  Android 12 App Pairs

  Uygulama çiftleri özelliği, akıllı telefonlara yeni getirilen bir özellik değil. Samsung, daha önce yine App Pairs adında bir özelliği sunarak, kullanıcıların istediği iki uygulamayı çalıştırabilmesi için kısayol yaratmaya olanak sağlamıştı. Google’ın üzerinde çalıştığı bu özelliğin, Samsung'la aynı özellikleri sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor.  

  Google Play Store’a Uygulamaların Trend Listesini Gösteren Yeni Bir Özellik Getirildi

  9To5Google, yapmış olduğu paylaşımda şu açıklamalarda bulundu; "App Pairs, en son kullandığınız iki uygulamayı tek bir ekranda birleştirerek, aynı ekranda kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Birleştirdikten sonra iki uygulamayı tek bir kısayol haline getirip, farklı uygulamaları da tek başına kullanmaya ve aralarında geçişler yapmaya başlayabilirsiniz." 

  Google’ın App Pairs özelliğiyle birlikte Android 12’yi kullanıcılara sunması, yakın bir zamanda bekleniyor. Şirket, önceki zaman çizelgesine göre hareket ederse, işletim sisteminin son sürümünü şubat ayında tanıtacak. 

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.