• Android 12, Wi-Fi Paylaşımını Kolaylaştıracak

  Android 12, Wi-Fi Paylaşımını Kolaylaştıracak

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Kablosuz internet, son yıllarda hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Kullanıcılar, günümüzde geniş bant kablosuz bağlantılara ek olarak kendi mobil cihazlarını da Wi-Fi kaynağı olarak kullanabiliyorlar. Bu bağlantının yaygınlığının farkında olan Google, Android 10 işletim sistemiyle birlikle mobil cihazlardaki Wi-Fi paylaşımını kolaylaştırmış, QR kod ile şifre paylaşım imkanı sunmuştu. Android 12'de bu durum daha da kolaylaşacak gibi görünüyor.

  Google mühendisi Abel Tesfaye tarafından paylaşılan yeni bilgilere göre Google, Android 12 için yeni bir Wi-Fi paylaşım özelliği üzerinde çalışıyor. Hali hazırda bulunan "Wi-Fi Paylaş" sayfasında bir düzenleme yapmayı düşünen ekip, Wi-Fi'ın yakındaki kullanıcılarla doğrudan paylaşılmasını sağlayacak gibi görünüyor. Yeni özellikle birlikte tıpkı yakındaki cihazlarla veri paylaşımı yapıldığı gibi, Wi-Fi paylaşımı da yapılabilecek. Böylelikle kullanıcılar, QR kod okuma ya da Wi-Fi şifresini manuel olarak yazma dertlerinden kurtulmuş olacaklar.

  "Yakındakilerle Paylaş" özelliğine sahip olan her telefon, şifresiz Wi-Fi paylaşımı yapabilecek

  Android 12 Wi-Fi paylaşım özelliği

  Tesfaye, üzerinde çalışılan yeni özellik ile ilgili herhangi bir ekran görüntüsü paylaşmadı. Ancak yapılan açıklamalara göre "Yakındakilerle Paylaş" özelliğine sahip olan her cihaz, bu yeni özellikten faydalanabilecek. Bu durumda, Wi-Fi paylaşımı yapacak olan kullanıcıyla birlikte Wi-Fi ağına bağlanmak isteyen kullanıcının, telefonunda göreceği bildirime onay vermesi gerekecek.

  Android 12'nin Uygulamaları Kış Uykusuna Yatıracak Özelliğinden İlk Detaylar Geldi

  Yapılan açıklamalar, Wi-Fi paylaşımı için yeni bir yöntemin geliştirilmekte olduğunu gözler önüne seriyor. Ancak bu özelliğin Android 12'de sunulup sunulmayacağı şu an için belirsizliğini koruyor. Neticede Android 12'nin duyurulması için hala uzunca bir süre beklememiz gerekiyor. Yapılacak resmi açıklamalarla birlikte özelliğin geleceği de netleşmiş olacak.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 179 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 234 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 223 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 154 Okunma 11 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.