• Apple – 2021 Yılında Çıkacak İşletim Sistemlerinin İsimleri

  Apple – 2021 Yılında Çıkacak İşletim Sistemlerinin İsimleri

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Apple'ın açık kaynak kodlu tarayıcı motoru WebKit, şirketin yaklaşmakta olan yeni işletim sistemleri ile ilgili ilk referansları vermeye başladı. 9to5Mac tarafından keşfedilen kaynak kodlar, şirketin WWDC 2021 etkinliğinde tanıtması beklenen işletim sistemlerinin isimlerinin neler olacağı gözler önüne seriyor.

  Aslına bakacak olursak Apple, WebKit kaynak kodları arasında yeni işletim sistemlerinden bahsederken, sürüm isimlerini gizlemek adına "TBA" şeklinde bir ibare kullanıyor. Bu ibare bir süre sonra değişerek, işletim sisteminin resmi isminin açığa çıkmasını sağlıyor. WebKit kodlarında yapılan son güncelleme, yaklaşan işletim sistemlerinin isimlerinin resmileştiğini gösteriyor.

  WebKit kodları, yeni sürümlerin özellikleriyle ilgili detay vermiyor

  Apple WebKit

  Apple WebKit'te yer alan kodlar, şirketin iPhone modelleri için geliştirmekte olduğu yeni işletim sistemine iOS 15, Mac bilgisayarlar için geliştirdiği yeni işletim sistemine ise macOS 12 ismini vereceğini gösteriyor. 

  Apple, Bağımsız Tamir Programını Türkiye Dahil Pek Çok Ülkeye Getiriyor

  WebKit kaynak kodlarında yer alan bilgiler, Apple'ın yaklaşan işletim sistemleriyle ilgili ilk referansları. Ancak bu referanslar, işletim sistemlerinin sunacağı özelliklerle ilgili hiçbir bilgi sunmuyor. Bu yıl tamamen çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesi beklenen WWDC 2021 etkinliği, her iki işletim sisteminin de tüm özelliklerini gün yüzüne çıkaracak. Haziran ayında gerçekleşeceği düşünülen etkinliğin kesinleşmiş tarihi ise muhtemelen günler içerisinde açıklanacak.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.