• Apple'ın İlk AR/VR Gözlüğü, Benzersiz Bir Deneyim Sunacak

  Apple'ın İlk AR/VR Gözlüğü, Benzersiz Bir Deneyim Sunacak

  3 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Bloomberg'den Mark Gurman, Apple hayranlarını heyecanlandıracak bazı açıklamalarda bulundu. Gurman'ın yaptığı açıklamalara göre teknoloji devi, önümüzdeki yıl içinde ilk sanal ve artırılmış gerçeklik destekli gözlüklerini piyasaya sürecek. Yapılan açıklamalara göre Apple'ın piyasaya süreceği ürünler, Facebook ve Sony gibi şirketler tarafından üretilen gözlüklere ciddi bir rakip olacak. 

  Mark Gurman tarafından yapılan açıklamalara göre Apple'ın üzerinde çalıştığı gözlük seti; oyun oynamak, film izlemek ve iletişim kurabilmek için 3 boyutlu bir deneyim sunacak. Ayrıca bu ürün, üst düzey sınıfta olacak. Bu da Apple'ın sanal ve artırılmış gerçeklik gözlüğünün pahalı olacağı anlamına geliyor. Gurman, Apple çalışanlarının bu ürünle ilgili dikkat çekici öngörülerini de paylaşmaktan çekinmedi.

  "Apple'ın dünya üzerindeki her satış mağazası, günde en fazla 1 adet gözlük seti satacak"

  Apple

  Gurman'a göre Apple çalışanları, 2022'de piyasaya sürülecek gözlük setlerinin, her Apple mağazasından en fazla 1 satışla günü kapatacağını söylüyorlar. Bu da Apple tarafından üretilecek artırılmış ve sanal gerçeklik gözlüklerinin fiyatının, 300 ila 900 dolar aralığında olan rakiplerden çok daha yüksek olacağının açık bir göstergesi. Ancak Apple, üzerinde çalıştığı ürünün fiyatını hak edebilmesi için de elinden geleni ardına koymuyor.

  Apple Watch'u "Daha Akıllı" Bir Saat Haline Getirecek WatchOS 8 Konsepti

  Gurman'ın hazırladığı habere göre Apple'ın gözlük setleri, mevcut ürünlerden çok daha yüksek çözünürlük sunan ekranlara sahip olacak. Ayrıca Apple, yeni Mac'lerde kullanılan M1 işlemcilerden çok daha güçlü olan özel bir işlemciyi, bu gözlük setlerine entegre edecekmiş. Gurman, tüm bunlara ek olarak bu gözlük setlerinde artırılmış gerçeklik deneyimi için kameralar bulunacağını da ifade ediyor. Apple'ın yaklaşmakta olan sanal ve artırılmış gerçeklik gözlüklerinin başka bir özelliği ise kullanıcının havada yazmasını sağlamakmış. Gurman, bir kullanıcının sadece el hareketleriyle yazılar yazabileceğini, bunun da benzersiz bir deneyim sunacağını vurguluyor.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.