• Aşı Olup COVID-19 Olanlarda En Çok Görülen Semptomlar

  Aşı Olup COVID-19 Olanlarda En Çok Görülen Semptomlar

  3 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  COVID-19 salgınının başlangıcından beri Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından yetkilileri, COVID-19 virüsünün semptomlarını neteştirmeye çalışıyor. 2020'nin başlarında boy gösteren bu salgın için şu ana dek en sık görülen semptomların arasında öksürük, halsizlik ve yüksek ateş bulunuyor.

  Bildiğiniz üzere aşı belirli aralıklarla mutasyona uğruyor ve bu da insan vücudunda yarattığı semptomlarda değişlik yaşanmasına sebep olabiliyor İngiltere'de bulunan bilim insanları tarafından yürütülen ve COVID-19 semptomları hakkında detaylı bilgi sunan Zoe COVID Symptom Study adında bir çalışma, hiç aşı olmamış, tek doz ve çift doz aşı olan kişilerin COVID-19 virüsüne yakalandığı zaman gösterdiği semptomları listeledi.

  Tek doz COVID-19 aşısı olanların gösterdiği semptomlar: 

  aşı

  Zoe COVID Symptom Study'de yer alan verilere göre, sadece tek doz aşı olmuş kişilerin COVID-19'a karşı gösterdiği semptomların arasında en yaygın olarak sırasıyla baş ağrısı, burun akıntısı, boğaz ağrısı, hapşırık ve kronik öksürük bulunuyor.

  İki doz COVID-19 aşısı olanların gösterdiği semptomlar: 

  aşı

  İki doz aşı olanların gösterdiği semptomlar da tek doz aşı olanlara göre pek farklılık göstermiyor aslında. Araştırmaya göre iki doz aşı olanların gösterdiği en yaygın semptomların arasında baş ağrısı, burun akıntısı, hapşırık, boğaz ağrısı ve koku kaybı bulunuyor.

  Hiç aşı olmayan insanların gösterdiği COVID-19 semptomları:

  maske

  Zoe COVID Symptom, son olarak bugüne kadar hiç aşı olmayan kişilerin gösterdiği semptomları sıraladı. Buna göre aşı olmayan insanlarda yine en sık baş ağrısı görülürken, baş ağrısını sırasıyla boğaz ağrısı, burun akıntısı, ateş ve kronik öksürük takip ettiği ortaya konuldu.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.