• AstraZeneca'nın COVID-19 Aşısının İsmi Değiştirildi

  AstraZeneca'nın COVID-19 Aşısının İsmi Değiştirildi

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Koronavirüs pandemisinin başlamasıyla birlikte yakından tanımaya başladığımız AstraZeneca isimli aşı şirketi, geliştirdiği aşının ismini değiştirme kararı aldı. Bu kararın aşının kanda pıhtıya neden olup insanların ölümüne yol açması üzerine pek çok ülkede kullanılmasının durdurulmasına karar verilmesi üzerine alınması, isim değişikliğinin en dikkat çekici yanı olarak kayıtlara geçti.

  AstraZeneca tarafından yapılan açıklamalarda, bu isim değişikliğinin paketleme ve etiket yerleştirilmesi için pozitif bir adım olduğunu açıkladılar. Ancak aşı içeriğinde hiçbir değişik olmadığı da yine yetkililer tarafından belirtildi. Yani bu hamle, söz konusu aşının kirlenen imajını temizlemeye yönelik atılan bir adımdı.

  AstraZeneca'nın aşısının yeni ismi "Vaxzevria" oldu

  AstraZeneca

  İsveç İlaç Ajansı Lakemedelsverket tarafından yapılan açıklamalarda, AstraZeneca tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının yeni isminin "Vaxzevria" olduğu ifade edildi. Kurum bu isim bilgisini, Avrupa İlaç Ajansı'ndan aldığını açıkladı. Ayrıca, kayıtlarda yer alan bilgilere göre AstraZeneca'nın isim değişikliği talebi, 25 Mart’ta Avrupa İlaç Ajansı tarafından onaylanmış.

  Türk Profesör: Koronavirüs Salgınını, Türkiye'de Çalışması Yapılan Sprey Aşılar Bitirecek

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.