• Asus ROG Phone 5’in Görüntülendi [Video]

  Asus ROG Phone 5’in Görüntülendi [Video]

  3 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Asus’un yeni oyuncu telefonu Asus ROG Phone 5’in 10 Mart 2021 tarihinde tanıtılması bekleniyordu. Weibo’da yayınlanan bu gizli çekimin ardından telefonun kanlı canlı görüntüsü ortaya çıkmış oldu. Snapdragon 888 işlemci çekirdeği ve 8 / 16 GB Ram opsiyonları barındırması beklenen Asus ROG Phone 5’in çift ekrana sahip olması severlerini şaşırtmadı.

  Niş bir tasarıma sahip olması beklenen Asus’un amiral gemisi ROG Phone 5’in videodaki görüntüleri, telefonu bekleyenleri de heyecanlandırdı. Özellikle interaktif arka ekran (ya da animasyonlu arka ekran) tasarımı tam bir “gamer” hissiyatı sunuyor.

  Asus ROG Phone 4 Atlandı

  Çince’de 4 rakamının “ölüm” kelimesine benzer telaffuza sahip olması nedeniyle Asus ROG Phone 4 modelini atlayarak ROG Phone 3’ten ROG Phone 5’e geçiş yaptı. Benzer batıl inançlar nedeniyle birçok firma teknolojik serilerinde isim ya da seri değişikliğine gidebiliyor. Örneğin 13, şeytanı temsil ediyor diye 13. modelini çıkarmayan firmalar var.

  Asus, ROG Phone 5'in Tanıtım Tarihini Açıkladı

  Asus ROG Phone 5’in isim hikayesinden sonra belirtmek gerekiyor ki telefon gerçekten oyunculara hitap edecek çok hoş özelliklere sahip. Çin’in sertifika kurumu TENAA’nın veri tabanında tespit edilen özelliklere göre AMOLED ekran kullanacak Asus ROG Phone 5'in ekran boyutu 6,78 inç olacak.

  Amiral gemileri, Qualcomm'un Snapdragon 888 yonga setini kullanıyor

  snapdragon 888 telefon

  2021 yılında duyurulan hemen her amiral gemisi akıllı telefon modeli Snapdragon 888 işlemci kullanıyor. 5G ve grafik performansından dolayı Snapdragon 888 yükselen yıldız oldu. Özellikle yüksek amperli ve hızlı şarj özelliği destekleyen hemen her amiral gemisinin kullandığı işlemcinin Asus ROG Phone 5’te olması da tabi ki teknoloji meraklılarını pek şaşırtmıyor.

  Bu Yıl Piyasaya Damgasını Vuracak Snapdragon 888 İşlemcili Akıllı Telefonlar

  Oyun performansı açısından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan Asus ROG Phone 5’in özellikle PubG Mobile’da profesyonel oyuncuların tercihi olacağı söyleniyor. Şu an için fiyatı konusunda net bir gelişme olmasa da ülkemizde oldukça üst segment bir telefon olarak satışa çıkacağı kesin gibi.

  Siz Asus ROG Phone 5 hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda belirtin.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 111 Okunma 1 sene önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.