• BMW Nazca C2 Konsepti, Uzun Bir Süre Sonra Güncellendi

  BMW Nazca C2 Konsepti, Uzun Bir Süre Sonra Güncellendi

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Tasarımcılar ve mühendisler, bugün olduğu gibi geçmişte de yalnızca seri üretime girecek otomobiller değil, fütüristik tasarımlarıyla büyüleyen konsept otomobiller de tasarlıyorlardı. 90’lı yılların dikkat çeken konsept araçlarından biri de BMW mühendislerinin ortaya koymuş olduğu BMW Nazca C2 konseptiydi.

  Hiçbir zaman gerçek bir model olarak karşımıza çıkmayan BMW Nazca C2, BMW’nin böbrek ızgara tasarımını koruyor olsa da daha çok bir Bugatti ID 90’ın Alman mühendislerce karbon fiber gövde ile kaplanıp daha “sert” bir görünüme kavuşturulduğu bir haline benziyordu. Dahası, BMW Nazca C2’nin dönemine göre fütüristik tasarımı, modern dokunuşlar ile güncellendi.

  Orijinal BMW Nazca C2 konsepti bu şekilde görünüyordu

  BMW nacza c2

  Modernize edilen BMW Nazca C2 konsepti, basık ve bombeli tasarımı ile hala bir Bugatti’ye benziyor olsa da gövde çizgileriyle McLaren 720S’i andırdığını söylemek de mümkün. Böbrek ızgaranın yalnızca bir tasarım detayı haline gelmesinden de anladığımız üzere yeni konsept, artık bir elektrikli güç aktarma organına sahip ve ince, LED farlar ile geliyor.

  Modernize edilen BMW Nazca C2 konsepti ise bu şekilde görünüyor

  modern nazca c2

  Konsept görsel aracı yalnızca önden gösterdiğinden 360 derecelik bir karşılaştırma yapmak mümkün değil. 90’lı yıllarda paylaşılan konseptin 300 beygir gücünde 5.0 litrelik bir V12 motora sahip olduğu hayal ediliyordu. Yeni modelin gücü hakkında bir bilgi paylaşılmadı ancak piyasadaki en güçlü elektrikli ya da hibrit güç aktarma organlarından birine sahip olacağı hayal edilebilir.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.