• Bursa'da Bir Vatandaşın Çatısına Göktaşı Düştü

  Bursa'da Bir Vatandaşın Çatısına Göktaşı Düştü

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Bursa Uludağ eteklerinde bir köyde yaşayan Mehmet Ali Erkeş'in başına geçtiğimiz Aralık ayında enteresan bir olay geldi. 7 Aralık 2020 gecesi evinin balkonunda gökyüzünü izleyen Erkeş, bu sırada bir ışık parlaması gördü. Işık parlamasının sebebinin o an için yıldız kayması benzeri bir şey olduğunu düşünen Erkeş'in evinin çatısından tam da bu anlarda yüksek bir ses geldi.

  Sesin sebebini anlayamayan Erkeş, ertesi sabah evinin çatısını kontrol etmek istedi. Evin çatısına çıkan Erkeş, çatıda sacı delerek saplanmış simsiyah bir taş olduğunu gördü. Tornavida yardımıyla taşı saplandığı yerden çıkartan Erkeş, arkadaşlarının bu taşın göktaşı olabileceğini söylemesi üzerine evinin etrafını aramaya başladı.

  Ağırlıkları toplamda 5 kg'den fazla olan pek çok taş buldu:

  Bursa'da göktaşı

  Evinin etrafındaki 300 metrelik alanda yedi tane daha taş bulan Erkeş, bu taşların incelenip göktaşı olup olmadığının anlaşılmasını istiyor. Taşların göktaşı çıkması durumunda bir tanesini müzeye bağışlayacağını söyleyen Erkeş, kalan taşları 'değerini veren' birileri olursa satacağını söylüyor.

  Erkeş'in elinde bulunan yedi taşın ağırlıklarının 5 kg'den fazla olduğu biliniyor. Anlatılan olaya bakılırsa göktaşı olma ihtimalleri yüksek olsa da henüz taşların kaynağının ne olduğu tam olarak bilinmiyor.

  siyah göktaşı

  NASA, Farklı Dünyalardan Hikayeler Anlatan Üç Boyutlu Göktaşı Koleksiyonunu Paylaştı

  Ülkemizde ve dünyada özellikle büyük kütleli göktaşlarına ciddi teklifler veriliyor. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye'ye düşen en büyük kütleli göktaşlarından biri olan 68 kg'lik bir göktaşına o dönem 68 bin dolarlık teklif verilmiş ancak taşı bulan kişi taşın satışını gerçekleştirmemişti.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.