• CS:GO Oyuncusu 'GeT_RiGhT', Profesyonel Kariyerine Son Verdi

  CS:GO Oyuncusu 'GeT_RiGhT', Profesyonel Kariyerine Son Verdi

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen ve 2012 yılında çıkış yapan Counter Strike: Global Offensive, bugüne kadar bizlere pek çok e-spor efsanesi gösterdi. Bu efsane oyunculardan birisiyse Christopher 'GeT RiGhT' Alesund'du. Ancak Christopher Alesund, dün hayranlarını üzecek bir açıklama yaptı.

  En iyi Counter Strike: Global Offensive oyuncuları arasında gösterilen Christopher, profesyonel CS:GO kariyerine veda ettiğini açıkladı. Christopher, bundan sonraki hayatına Twitch'te tam zamanlı yayıncı olarak devam edeceğini belirtti. Fakat kendisi, "Bu sahnede büyüdüm ve bunun büyümesine yardımcı olmak için her şeyi yaparım" diyerek CS:GO'dan kolay kolay uzaklaşmayacağını da gösterdi.

  Efsane oyuncunun kariyeri:

  cs go getright

  İsveçli Christopher 'GeT RiGhT' Alesund, profesyonel oyunculuk kariyerine Counter Strike ile başlamıştı. Arkadaşıyla turnuvalara atılan Christopher, daha sonra 2007 yılında o zamanlar Begrip Gaming'te oynayan Ninjas in Pyjamas (NiP) koçu THREAT tarafından keşfedilmişti. THREAT, kendisini Begrip Gaming'e davet etmişti ve kendisi bu fırsatı kaçırmamıştı.

  GeT RiGhT, Begrip'e katıldıktan sonra aynı yıl içinde Fnatic ve Ninjas in Pyjamas'a karşı galibiyet görmüş, ESWC 2007'ye katılmaya hak kazanmıştı. Başarılı oyuncu, ilerleyen yıllarda SK Gaming, Fnatic ve Giants Gaming'te yer almış; uzun bir süre boyunca da Ninjas in Pyjamas'ta boy göstermişti.

  Epic Games'in Ücretsiz Verdiği Star Wars Battlefront 2'nin Sunucularında Çökme Sorunları Yaşanıyor

  Geçtiğimiz yıl Dignitas'a transfer olan 30 yaşındaki oyuncu Christopher, profesyonel CS:GO kariyerini burada sonlandırdı. Fakat kendisi, aynı takım bünyesinde tam zamanlı Twitch yayıncısı olmaya devam edecek. Kendisini sahnelerde göremeyecek olsak da muhtemelen bir süre daha CS:GO'da görmeye devam edeceğiz.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.