• Çukur Dizisi Üzerine Yapılacak Bilimsel Araştırma Reddedildi

  Çukur Dizisi Üzerine Yapılacak Bilimsel Araştırma Reddedildi

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölümü Medya Çalışmaları Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe Nevin Yıldız, kişisel Twitter hesabından “Çukur” dizisi ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

  Doç. Dr. Yıldız tarafından aktarılan bilgilere göre Hacettepe Üniversitesi’nde eğitimine devam eden bir öğrenci, son dönemlerin en popüler yerli dizilerinden biri olan Çukur ile ilgili bir çalışma gerçekleştirmeyi planladı.

  Çukur dizisi için yapılacak araştırma, "marka değerine zarar verebilir" denilerek reddedildi

  çukur

  Ancak öğrencinin dizi ile ilgili çalışma talebi, etik kurul tarafından reddedildi. Doç. Dr. Yıldız’ın iddialarına göre kurul, çalışmaya red vermesine gerekçe olarak eleştirilerle dizinin marka değerine zarar verebilme ihtimalini gösterdi.

  Doç. Dr. Ayşe Nevin Yıldız’ın aktardığı bilgilere göre etik kurul, böyle bir çalışma gerçekleştirebilmek için yapımcılardan izin alınması gerektiğini belirtti. Doç. Dr. Yıldız, kurulun bu açıklamalarına tepkisini, “Bilim bilim dediğin ney ola ki acep, şirket miyiz biz?” şeklinde dile getirdi.

  Çukur dizisi nedir?

  İlk bölümü 2017’de yayımlanan Çukur; Sinan Öztürk'ün yönetmenliğini yaptığı, Gökhan Horzum ve Damla Serim'in ise senaryosunu üstlendiği aksiyon ve dram türünde bir televizyon dizisi, Dizinin başrollerinde Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu, Öner Erkan ve Kubilay Aka gibi ünlü isimler yer alıyor.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.