• Disney'in Sevimlilik Abidesi Bebek Groot Robotu [Video]

  Disney'in Sevimlilik Abidesi Bebek Groot Robotu [Video]

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Walt Disney Imagineering Research & Development, 2018 yılında başlatılan ve üç yıldır devam eden Kiwi Projesi ile Disney'in sevilen kurgusal karakterlerini birebir ölçekli boyutlu robotlarıyla gerçek dünyaya getirmeyi amaçlıyor. Disney'in tema parklarında ziyaretçiler ile buluşacak  olan bu robotlardan ilki Galaksinin Koruyucuları serisinin sevilen karakteri Groot oldu.

  Walt Disney Imagineering YouTube kanalında 1 dakika 15 saniyelik bir video paylaşan Disney, söz konusu robotik projesinin 2018'den bu yana gelişimini adım adım gösterirken; videonun sonunda da bebek Groot olarak karşımıza çıkan iki ayaklı robotun filmlerdeki modellemesine kıyasla ne kadar benzer olduğunu ortaya koyuyor.

  robot bebek groot

  Disney'in söz konusu projedeki amacı, tema parklarında ziyaretçilere daha gerçekçi bir "Disney deneyimi" sunmak. Yine de videoda gördüğümüz kadarıyla robot Groot, görsel açıdan ziyaretçilerle buluşmaya hazır gibi görünse de hala hareket konusunda bir istikrara sahip değil ve zaman dengesini kaybederek devrilebiliyor.

  Robot bebek Groot'un videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz

  Benzer Yazılar
  Views Template: 179 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 234 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 223 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 154 Okunma 11 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.