• Dubaili Bir Adam, Ailesine Para Yüzünden Dava Açtı

  Dubaili Bir Adam, Ailesine Para Yüzünden Dava Açtı

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  İngiltere, şu günlerde ilginç bir meseleyi konuşuyor. Bu meselenin öznesi konumundaki kişi, aslen Dubaili olan Faiz Sıddık isimli bir adam. Yıllar önce Oxford Üniversitesi'nden mezun olan Sıddık, 2011 yılından beri işsiz. Bu işsizliği nedeniyle 2016 yılında Oxford Üniversitesi'ne dava açılan ve açtığı dava reddedilen Sıddık, bu kez de ailesine yönelik dava açmasıyla gündemde. 

  Aslına bakacak olursak Sıddık, ailesine yönelik davayı geçtiğimiz yıl açmıştı. Ancak aile mahkemesi bu kararı ve Sıddık'ın taleplerini reddetmişti. Kararın verilmesi üzerine yeniden harekete geçen Oxford Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Faiz Sıddık, alınan kararı temyize götürmeye karar verdi. Söz konusu dava, üst mahkemenin alacağı karara göre şekillenecek.

  Ailesinin ömür boyu para göndermesini istiyor

  Faiz Sıddık

  Yukarıda görmekte olduğunuz 41 yaşındaki adamın tek derdi, hayatını bedavaya geçirmek. Zaten İngiltere'ye geldiği günden beri Londra'da bulunan ebeveynlerine ait 10 milyon liralık bir evde yaşayan Sıddık, bu evin giderlerini de ailesine yıkmış durumda. Yalnızca bununla yetinmeyen avukat, haftalık 400 sterlin civarında da harçlık alıyor. Ancak görünen o ki bunca şey, ona yetmemiş.

  Elon Musk, SolarCity Satın Alımında Tesla Hissedarlarına Eksik Bilgi Verdiği İddiasıyla Dava Edildi

  Sıddık, açtığı davada ailesinden ömür boyunca para istiyor. Sağlık sorunları olduğunu savunan, bu yüzden de ebeveynlerinin kendisine bakması gerektiğini söyleyen Sıddık, ailesini illallah ettirmiş durumda. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ebeveynleri, açılan davanın bardağı taşırdığını, çocuklarına artık destek olmak istemediklerini söylüyorlar.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 179 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 234 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 223 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 154 Okunma 11 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.