• EMUI Tarih Oluyor: Yerine HarmonyOS Gelecek

  EMUI Tarih Oluyor: Yerine HarmonyOS Gelecek

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Çin merkezli teknoloji devi Huawei, Android rakibi yeni işletim sistemi Harmony OS 2.0'ı geçtiğimiz aylarda resmi olarak tanıtmıştı. İşletim sistemi üzerindeki çalışmalarına devam eden şirket, güncellemeyi yakın zamanda bazı mobil cihazlarına göndermeyi planlıyor. Şimdiyse hangi cihazların bu güncellemeyi alacağı ortaya çıktı.

  Gelen son bilgilere göre HarmonyOS 2.0 güncellemesini alacak ilk Huawei akıllı telefonları Mate X2, Mate 40 serisi ve P40 serisi olacak. Daha önceki sızıntılarda güncellemeyi alacak ilk cihazların Mate X2 ve P50 serisi olacağı ve ardından Mate 40 serisi ve P40 serisi için güncellemenin yayınlanacağı söyleniyordu. Görünüşe göre P50 serisinin tanıtımının ertelenmesi, şirketin yol haritasında bazı değişikliklere yol açmış.

  Huawei amiral gemileri, önümüzdeki ay HarmonyOS 2.0'a geçecek:

  HarmonyOS

  Çinli kaynaklar, Mate X2, Mate 40 serisi ve P40 serisinin önümüzdeki nisan ayı itibarıyla HarmonyOS 2.0 güncellemesini alacağını bildiriyor. Bununla birlikte HarmonyOS 2.0 özellikli yeni bir Huawei akıllı TV de bekleniyor ancak bu konudaki detaylar henüz oldukça sınırlı.

  Diğer Huawei ve Honor akıllı telefonlar konusunda ise EMUI 11 ve Magic UI 4.0 alanlar, yonga setlerine bağlı olarak, bu yıl sona ermeden önce kademeli şekilde HarmonyOS'a geçecekler. Buradaki tek istisna ise Honor V40 serisi olacak gibi görünüyor

  Bununla birlikte EMUI 10.1 ve Magic UI 3.1'e sahip bazı modellerin, EMUI 11 / Magic UI 4.0'ı atlayarak doğrudan HarmonyOS'la güncelleneceği aktarılıyor. Bu cihazlar arasında Huawei nova 7 SE, Honor 30S, Honor X10, Honor 9X gibi modeller yer alırken, MediaTek Dimensity yongalı cihazlar içinse şu aşamada herhangi bir gelişme bulunmuyor.

  Twitter 15 Yaşında: 15 Yıl Önce Bugün İlk Tweet Atıldı

  Ayrıca Huawei P50'nin, kutusundan HarmonyOS işletim sistemiyle çıkan ilk akıllı telefon olması bekleniyor. Gücünü geçen yılki Kirin 9000 yongasından alacağı söylenen cihaz, önümüzdeki mayıs ayında ilk kez gösterilecek.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 179 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 234 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 223 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 154 Okunma 11 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.