• Facebook Bars: Rap Yapmaya Hazır Mısınız?

  Facebook Bars: Rap Yapmaya Hazır Mısınız?

  3 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Dünyada popüler olan bir sosyal medya uygulaması olmak gerçekten çok zor. Facebook’un radarına yakalanır ve uygulamanızı Facebook’a satmazsanız, hemen karşınıza korkunç bir rakibinizin gelmesi oldukça muhtemel.  

  Instagram üzerinde TikTok logolu videoların paylaşımını kısıtlayan Facebook, Cuma günü Bars’ı duyurdu. Rap severler için oldukça eğlenceli bir uygulama adayı olan Bars üzerinde rap parçalarınızı oluşturup yayınlayabileceksiniz.

  60 saniyede parçalarınızı tanıtın:

  ()

  Dünyada son yılların en popüler müzik tarzlarından biri haline gelen rap, Facebook’un tam da yatırım yapmak isteyeceği alanlardan biri. Bars üzerinden rap parçalarınızı yayınlayıp kullanıcılar tarafından beğenilmeyi bekleyebilir ya da Bars “fenomeni” haline gelebilirsiniz. Bars için hazırlanmış beatlerden kullanarak kendi sözlerinizi yazıp 60 saniyelik kliplerinizi paylaşabilirsiniz. Ev içi stüdyo ortamı kurmak oldukça pahalı, bu nedenle özellikle ekipman zorluğu çeken müzisyenler için Bars oldukça kullanışlı olacak.

  Bir Zamanlar Sokakta Yatan Instagram Fenomeni, Nasıl Bir Milyonere Dönüştüğünü Anlattı

  Koronavirüs nedeniyle mekanların kapatılması sonucunda müzisyenlerin kendini duyurabileceği çok az alan kaldı. Bars rap sanatçılarının bu sayede önünü açacak bir uygulama haline gelecek. Uygulama kullanıcılarına başlangıç, orta veya ileri düzey seviyelerinde müzik yapma seçenekleri sunacak. Hazır flowları kullanabilir ya da Freestyle yapabilir olacaksınız.

  Uygulama sadece iOS için kullanabilir:

  Facebook Bars Yayınlandı

  Uygulama şimdilik iOS platformunda yayınlanmış durumda. Bir süre daha Android kullanıcıları uygulamaya erişemeyecekler. Clubhouse’dan dili yanan kullanıcılar için oldukça kötü bir deneyim elbette ancak kısa süre sonra uygulamanın Android platformuna geleceğinden kesinlikle şüphemiz yok.

  ByteDance, TikTok'un Gizlilik İhlali Nedeniyle ABD'ye 92 Milyon Dolar Ödeyecek

  Instagram’da yayınlanan örnek Bars videolarından gördüğümüz kadarıyla Facebook’un TikTok’u bitirecek ilk planı ortaya çıkmış durumda. Mark Zuckerberg’ün rakip platformlara tahammül edememesi sonucunda böyle güzel gelişmelerde yaşanıyor. Bu sefer kazanan “rap sanatçıları” oldu.

  Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

  Benzer Yazılar
  Views Template: 112 Okunma 1 sene önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.