• Formula 1'in Türkiye Kararı Bugün Çıkacak

  Formula 1'in Türkiye Kararı Bugün Çıkacak

  3 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Dünyanın en çok takip edilen motor spor organizasyonlarından bir tanesi olan Formula 1 cephesinde kısa süre önce çok önemli bir gelişme yaşandı. Mevcut takvime göre haziran ayında Kanada'da gerçekleştirilmesi planlanan yarışın gerçekleştirilemeyeceği açıklandı ve hal böyle olunca da F1 Komisyonu, bu açığı kapatmak için yeni bir ülke arayışına girdi. Tahmin edebileceğiniz üzere görüşmelerin devam ettiği ülkelerin biri de Türkiye.

  Motorsport'un haberine göre Türkiye ile FIA arasındaki görüşmeler, kısa bir süre önce başladı ve belirli bir noktaya geldi. Motor sporlarıyla ilgili popüler haber kaynaklarından bir tanesi olan RaceFans'da yer alan bilgilere göre ise F1 Komisyonu bugün, Türkiye'nin takvime dahil edilip edilmeyeceğini görüşecek ve kararını açıklayacak.

  Türkiye'nin karşısında Nürburgring var

  Formula 1

  Edinilen bilgilere göre Formula 1, açılan boşluk için yalnızca Türkiye ile görüşmüyor. Bu bağlamda Nurburgring (Almanya) ile de görüşmelerin devam ettiğini söyleyen kaynaklar, Intercity İstanbul Park tarafından yapılan finansal teklifin Almanya'ya kıyasla çok daha iyi olduğunu, bu yüzden Türkiye'nin şansının daha yüksek olduğunu ifade ediyorlar.

  Formula 1 Emiliano Romagna GP'sinde Ortalık Fena Karıştı: İşte Yarıştan Görüntüler ve Sosyal Medyada Yapılan Paylaşımlar

  Türkiye'nin Formula 1 takvimine eklenmesinin başka bir avantajı daha var. Öyle ki Formula 1 takımları, 6 Haziran'da Azerbaycan Bakü'de yarışacaklar. Buradan Türkiye'ye gelmek, sezona dahil olan tüm takımların işine gelecek. Zira Bakü ile Türkiye'nin arasındaki mesafe ile Bakü ile Almanya arasındaki mesafe farkı tartışmaya bile açık değil. Bu yüzden takımların da Türkiye'ye sıcak bakacağı, Türkiye'nin bu yıl da Formula 1 takviminde olacağı düşünülüyor.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.