• Google Play Store'un Yeni Tasarımı Kullanıma Sunuldu

  Google Play Store'un Yeni Tasarımı Kullanıma Sunuldu

  3 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  ABD merkezli teknoloji devi Google, en son 2019 yılında güncellediği Google Play Store'un kullanıcı arayüzünde bazı değişiklikler yaptı. Yapılan değişikliklerle birlikte Google Play Store'da kullanılan "hamburger" tasarım kaldırılırken, kullanıcılar için daha sade bir deneyim sunulacak gibi görünüyor.

  Android kullanıcılarının bildikleri üzere, Google Play Store'un sol üst kısmında bir menü butonu yer alıyordu. Bu butona dokunan kullanıcı, hesabıyla ilgili tüm bilgilere ulaşabiliyordu. Yeni arayüz ise bu butonu ortadan kaldırıyor. Bunun yerine sağ üst kısma Google Play Store'da kullanılan hesapta yer alan profil fotoğrafını ekleyen geliştiriciler, daha önceden yüklenen uygulama ve oyunlara, kullanıcı kitaplığına, ödemeler ve diğer tüm detaylara profil resimlerinin üzerine dokunarak erişebiliyorlar.

  Google Play Store'un yeni arayüzü işte böyle görünüyor

  Google Play Store

  Google Play Store'u açan bir kullanıcı, yeni arayüzle ilgili küçük bir bilgilendirme mesajı ile karşılaşıyor. Bu bilgilendirme mesajında az önce anlattığımız değişikliklerden bahsediyor. Öte yandan, yapılan güncellemenin Ayarlar bölümünü de yenilediğini söylemeden geçmemek gerekiyor. Google artık, Play Store'da Ayarlar menüsüne giren kullanıcılara tüm ayar seçeneklerini alt alta sunmuyor. Geliştiriciler bunun yerine, ayarlarla ilgili seçenekleri bazı kategorilere bölmüş durumdalar. Bu da Google'ın kullanıcılara daha sade bir deneyim sunmak istiyor oluşundan kaynaklanıyor.

  Google Play Store Ayarlar

  Google, Play Store'un yeni arayüzünü kullanıcılara dağıtmaya başlamış durumda. Ancak yeni arayüz, şu an için tüm telefonlara ulaşmamış olabilir. Eğer telefonunuzda yukarıdaki yenilikleri göremiyorsanız, bir süre daha beklemenizda fayda var. Peki sizin yeni tasarımla ilgili görüşleriniz nelerdir? Bazı kullanıcılar, bu tasarımın Google Play Store'un kullanılabilirliğini zorlaştığını ifade ediyor. Sizce de böyle mi? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

  Google, Telefonu Yere Tutarak Dünyanın Diğer Ucunu Görebileceğiniz AR Hizmeti 'Floom'u Duyurdu

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.