• Google, Robinhood'a Gelen Negatif Yorumları Kaldı

  Google, Robinhood'a Gelen Negatif Yorumları Kaldı

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Geçtiğimiz günlerde ABD borsalarında daha önce eşine rastlanmamış bir olay yaşanmıştı. Reddit üzerinden organize olan yatırımcılar, GameStop'ın hisselerini yükseltmiş, sonrasında Elon Musk'ın da bir tweet'le olaya karışması sonrası işin rengi iyiden iyiye değişmişti. 

  Ardından kullanıcıların piyasa manipülasyonu yaptığı gerekçesiyle GameStop'ın hisseleri Robinhood ve Webull gibi daha çok küçük yatırımcıların işlem yaptığı uygulamalarda yasaklanmıştı. Bu kısıtlama karşısında hayli 'sinirlenen' kullanıcılar, Play Store üzerinden uygulamayı negatif yorum yağmuruna tuttu. 

  Uygulamanın yıldız sayısı kısa sürede bir yıldıza kadar düştü:

  Robinhood

  Geçtiğimiz çarşamba günü yaklaşık beş yıldızı olan uygulamanın, arka arkaya gelen 100 binden fazla yorum sonrası yıldız sayısı perşembe günü bir yıldıza kadar düştü. Bu durumu 'organik olmayan bir değerlendirme' olarak yorumlayan Google, gelen 100 binden fazla yorumun kaldırıldığını kabul etti. Ardından uygulamanın yıldız sayısı yeniden dörde yükseldi.

  Bir Google sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada yapılan değerlendirmelerin 'koordineli ve organik olmayan bir şekilde' yapıldığını ve bu türden adımlara karşı durmaları gereken kuralları olduğunu belirtti. Uygulamanın getirdiği kısıtlamalar sonrası durumdan yaşadıkları rahatsızlıkları dile getiren kullanıcıların bu davranışının hangi yönüyle 'organik olmayan bir hareket' olarak değerlendirildiği sorusuna ise Google'dan bir yanıt gelmedi.

  Gamestop'tan Sonra Dogecoin'e Operasyon: 24 Saatte Yüzde 900 Civarı Değerlendi

  Wall Street'te tarihin en zorlu günlerinden biri olarak anılan ve gündemi meşgul etmeye devam eden bu konunun detayları hakkında bilgi edinmek ve tam olarak ne olup bittiğine göz atmak isterseniz buradaki haberimize göz atabilirsiniz.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 111 Okunma 1 sene önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.