• Hazine ve Maliye Bakanlığı, THODEX'in Hesaplarını Dondurdu

  Hazine ve Maliye Bakanlığı, THODEX'in Hesaplarını Dondurdu

  3 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Türkiye merkezli kripto para borsası THODEX'te yaşanan olaylar, Hazine ve Maliye Bakanlığını da harekete geçirdi. Edinilen son dakika bilgisine göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde çalışan "Mali Suçları Araştırma Kurulu" (MASAK), THODEX'in Türkiye'deki tüm hesaplarına bloke koydu. Yani kurumsal hesaplarda beklemede olan bir para var ise bu para an itibarıyla hareket edemez duruma getirildi. Bu işlemin dün itibarıyla gerçekleştirilmiş olması, vatandaşları bir nebze de olsa rahatlatmış gibi görünüyor.

  THODEX isimli borsayla ilgili çok çarpıcı iddialar var. Örneğin borsa CEO'su Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolar değerinde kripto parayla kaçtığı iddia ediliyor. Özer'se bu iddiaları defalarca reddetti. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na gelen suç duyuruları ise Özer'in hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan işlem başlatılmasına karar verildi. Elbette şu an için ne bu suçlamalar ne de bu iddialar doğrulanabilmiş değil. Zaten Özer'in kendisi de Türkiye sınırları içerisinde değil.

  Soruşturma için gizlilik kararı aldırıldı

  THODEX

  Olayların çığrından çıkması üzerine çalışmalarını titizlikle yürütmek isteyen savcılık yetkilileri, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar liderliğinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu bağlamda soruşturma için gizlilik, el koyma ve arama yapma kararı aldırılmış durumda.

  Thodex CEO'sundan Resmi Açıklama: Ortaya Atılan Tüm İddialar Asılsızdır

  Yaşanan olayın doğrudan dolandırıcılıkla bağdaştırılmasının en büyük nedeni, THODEX CEO'sunun dün akşam saatlerinde Türkiye dışına çıkmış olması. Edinilen bilgilere göre Faruk Fatih Özer, an itibarıyla Arnavutluk'un başkenti Tiran'da bulunuyor. Ancak orada ne yaptığı bilinmiyor. Öte yandan Özer, suçlamaları reddettiği bir açıklamada Türkiye'ye döneceğini söylüyor. 

  Thodex CEO’sunun ‘Geri Ödeme Sözü’ Verdiği İtiraflarla Dolu Veda Mektubu

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.