• Haziran Ayında ‘En Çok Kazanan’ Mobil Oyunlar Açıklandı

  Haziran Ayında ‘En Çok Kazanan’ Mobil Oyunlar Açıklandı

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Mobil oyun dünyası giderek büyürken, sektörden kazanılan para da her geçen gün biraz daha artıyor. Bu konuyla ilgili yeni bir araştırma yapan Sensor Tower ise haziran ayında en çok kazanan mobil oyunların hangilerini olduğunu ortaya çıkardı. Bugün pek çok kişinin bildiği bu oyunlar, haziran ayında en çok kazananlar arasına girmiş gibi görünüyor.

  Sensor Tower tarafından yapılan araştırmaya göre dünya genelinde haziran ayının en çok kazanan oyunu, Tencent'in piyasaya sürdüğü "Honor of Kings" oldu. Bu oyun, yalnızca geçtiğimiz ay 277 milyon dolar civarında para kazandı. Honor of Kings, haziran ayında elde ettiği kazancın yüzde 95,6'sını Çin'den, yüzde 2'sini ise Tayvan'dan karşıladı. 

  Haziran ayının en çok hasılat yapan mobil oyunları

  Sensor Tower

  Sensor Tower'ın araştırmasına App Store ve Google Play Store'un toplamı kapsamında baktığımızda, Honor of Kings'i takip eden oyunların PUBG Mobile, Ni No Kuni: Cross Worlds, Roblox, Candy Crush Saga, Coin Master, Uma Musume Pretty Derby, Garena Free Fire, Pokemon GO ve Genshin Impact olduğunu görüyoruz. İşletim sistemlerine göre haziran ayında en çok hasılatı yapan oyunlar ise şöyle;

  2021'in İlk Yarısında En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar Açıklandı

  App Store'da haziran ayının en çok kazanan oyunu Honor of Kings oldu. Bu oyunu PUBG Mobile, Roblox, Genshin Impact, Uma Musume Pretty Derby, Fantasy Westward Journey, Ni No Kuni: Cross Worlds, Mole's World, Three Kingdoms Tactics ve Rise of Kingdoms takip etti. Google Play Store'daki verilere göre Garena Free Fire, Coin Master, Ni No Kuni: Cross Worlds, Candy Crush Saga, Lineage M, Pokemon GO, PUBG Mobile, Roblox, Uma Musume Pretty Derby ve Fate/Grand Order, haziran ayının en çok kazanan mobil oyunları oldu.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.