• Huawei, Akıllı Telefon Sektöründen Çok Umutlu: İşte Nedeni

  Huawei, Akıllı Telefon Sektöründen Çok Umutlu: İşte Nedeni

  3 Dakika Okuma Süresi
  9 ay önce
  Paylaş

  Çinli teknoloji şirketi Huawei, geçtiğimiz yılların en popüler akıllı telefon satıcılarından bir tanesiydi. Ancak Donald Trump yönetimindeki ABD'nin casusluk suçlamaları ve şirkete uyguladığı ambargo, Huawei'yi sektörün dışına itti. Özellikle de 2020 yılını oldukça zorlu bir şekilde sürdüren Huawei, sektördeki hakim konumunu kaybetti

  Ancak Huawei, her şeye rağmen sektörün zirvesine yeniden oturacağına inanıyor. Reuters'ta yer alan bir haber, Huawei Yönetim Kurulu Başkan Vekili Guo Ping'in hala umudunun olduğunu ve bu umudu çalışanlarına aşılamak için elinden geleni ardına koymadığını gözler önüne seriyor. Peki Huawei'nin üst düzey yöneticisi, neden böyle bir düşünce içerisinde?

  "Düşük güç tüketimi yapan gelişmiş işlemciler üretebiliriz ama…"

  Huawei guo ping

  Reuters'ın haberine göre Guo Ping, geçtiğimiz günlerde şirketin üst düzey çalışanlarıyla bir toplantı düzenledi. ABD'nin uyguladığı ambargonun kalkmadığını ve bunun Huawei için bir tehdit olduğunu bildiğini söyleyen Ping, yine de tüm sorunların çözülebileceğini vurguladı. Huawei Yönetim Kurulu Başkan Vekili, sektörün ihtiyaçlarını karşılayabilecek güçte olduklarını ifade ediyor…

  Huawei, Diğer Markaların Telefonlarını Kendi Mağazasında Satmaya Hazırlanıyor: Sebebi Çok Manidar

  Guo Ping tarafından yapılan açıklamalarda, şu ifadelere yer verildi; "Akıllı telefon sektörünün ihtiyaç duyduğu temel şey; düşük güç tüketimiyle yüksek performans sunan işlemciler. Huawei, bunu tasaryabilecek güce sahip ancak kimse bize yardım edebilecek durumda değil. Bu yüzden sıkışıp kaldık." Guo Ping'e göre Huawei, akıllı telefon sektöründe her zaman var olacak ve bir gün, sektörde sahip olduğu tahta yeniden oturacak.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 127 Okunma 9 ay önce
  Views Template: 163 Okunma 9 ay önce
  Views Template: 166 Okunma 9 ay önce
  Views Template: 112 Okunma 9 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.