• Huawei'nin İki Ekranlı Telefonu 3 Boyutlu Tasarlandı

  Huawei'nin İki Ekranlı Telefonu 3 Boyutlu Tasarlandı

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Çin merkezli teknoloji devi Huawei, geçtiğimiz günlerde hem önünde hem de arkasında ekrana yer veren bir akıllı telefon tasarımının patentini aldı. Gerçek dünyada görüp görmeyeceğimizi bilmediğimiz bu telefon modeli, tasarımcı HoilNDI tarafından patent fotoğrafları temel alınarak 3 boyutlu şekilde önümüze sunuldu.

  Huawei'nin patentini aldığı tasarımın en büyük özelliği elbette arka kapağında yer verdiği ekran. Akıllı telefonun kamera kurulumunun yanında yer alan bu ekran, kullanıcıya saat, tarih, hava durumu, şarj durumu ve uygulama bildirimleri gibi çeşitli bilgileri gösterebilecek. Elbette bu ekran, fotoğraf çekiminde bir vizör olarak da kullanılabilecek.

  Huawei'nin iki ekranlı telefonu:

  huawei

  Dört kamera ve bir flaşlı kamera kurulumuna yer veren modelin ön tarafındaysa iki kameraya yer veren delikli bir ekran tasarımı bulunuyor. Telefonun ana ekranı, kenarlarından aşağı doğru kıvrılıyor. Telefon, günümüz amiral gemilerinin sunduğu incelikte bir kenarlığa yer veriyor.

  Huawei'nin gördüğümüz telefon tasarımı size tanıdık gelmiş olabilir. Zira arka panelde bir ekrana yer vermeyi düşünen tek şirket Huawei değil. Bir diğer Çinli teknoloji devi olan Xiaomi, yeni amiral gemisi Mi 11 Ultra da arkasında ikincil bir ekrana yer verecek. İki ekran arasındaki en temel farksa ekranların boyutu olacak gibi duruyor, tabii eğer Huawei bu telefonu gerçekten üretirse.

  WhatsApp, 24 Saatlik Süreli Mesaj ve Yeni Bir Arşiv Özelliğini Test Ediyor

  Huawei, daha önce de arkasında ikincil bir ekrana veren bir patentiyle karşımıza gelmişti. Şirket, 28 Şubat 2019 tarihinde aldığı patentte bu kez arka ekranı kamera kurulumunun yanına değil, altına yerleştirmişti. Bu tasarım sayesinde ekran, gövdenin üst yarısının büyük bir kısmını kaplayabiliyordu.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 112 Okunma 1 sene önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.