• Instagram, Reels Videoları Arasında Reklam Gösterecek

  Instagram, Reels Videoları Arasında Reklam Gösterecek

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi Facebook, sahip olduğu kendi platformu ile Instagram'da bazı yeni özellikleri test etmeye başlayacağını duyurdu. Bu bağlamda Instagram'ın yeni özelliklerinden olan Reels'te kullanıcıların daha önceden de bildikleri reklamları test etmeye başlayacak olan şirket, Facebook'ta ise yepyeni bir reklam tekniğini test etmeye başlayacak. Haydi hep birlikte, bu reklamlara yakından bakalım.

  Instagram'ın Reels videolarda reklam göstermeye başlayacak oluşu, asında zaman meselesinden öte değildi. Zira şirket, hikayeler ve gönderdiler arasında da zaten reklam gösterimleri yapıyordu. Konuyla ilgili yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, Instagram Reels'te 30 saniyeye ulaşan reklam videolarıyla karşılaşabilecekler. Kullanıcılar, gördükleri bu reklamlara yorum yapabilecek, beğenebilecek ve hatta kaydedip, kendi hesaplarında paylaşabilecekler.

  Facebook'ta test edilecek reklamlar, paylaşımların içinde olacak

  Facebook

  Facebook'un yaptığı açıklamalara göre Facebook'ta gösterilecek reklamlar ise "sticker" olarak isimlendirilecek. Kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek olan bu reklam türü, bir gönderinin ya da bir hikayenin içerisine eklenmiş olacak. Gönderi içinde sticker benzeri ufak bir görüntü görecek kullanıcı, bu gönderiye girip satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde de gönderi sahibine küçük bir komisyon kazandırmış olacak.

  Instagram, Siber Zorbaların Kökünü Kazıyacak Özelliklerini Duyurdu

  Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, şirketin yeni reklam özelliklerinin ne zaman kullanıma sunulacağı açıklanmadı. Ancak Reels videolarına eklenecek reklamlar, önümüzdeki günlerde Hindistan, Brezilya, Almanya ve Avustralya'daki kullanıcılarla test edilmeye başlayacak. Facebook'a gelecek sticker reklamlar ise birkaç hafta içerisinde bazı kullanıcılarla test edilecek.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.