• iOS İçin WhatsApp 2.21.30.16 Kodlu Beta Sürüm Yayınlandı

  iOS İçin WhatsApp 2.21.30.16 Kodlu Beta Sürüm Yayınlandı

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  WhatsApp geliştiricileri, uzunca bir süredir yeni bir çoklu cihaz desteği üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Aslına bakacak olursak WhatsApp, hali hazırda bir çoklu cihaz desteği sunuyor. İsteyen herhangi bir kullanıcı, telefonunda kullandığı WhatsApp hesabını, WhatsApp Web üzerinden kullanabiliyor. Geliştirilmekte olan yeni özellik ise ana cihazın internet bağlantısı olmasını gerektirmiyor. İşte bu özellik, WhatsApp'ın son iOS beta sürümünde daha detaylı bir şekilde ortaya çıkmış oldu.

  Geliştiricilerin yaptığı güncelleme ile birlikte WhatsApp'ın iOS beta sürümü, "2.21.30.16"ya yükseltildi. Bu yükseltmeyle birlikte uygulamaya, yeni nesil çoklu cihaz desteği ile kullanılacak olan bir "Çıkış Yap" butonu eklendi. Bu buton, daha önce çoklu cihaz desteği kapsamında giriş yapılan bir cihazdaki oturumun kapatılmasını sağlayacak. WABetaInfo ekibi, uygulamaya eklenen butonun nasıl kullanılabileceğini bizler için gösterdi.

  WhatsApp'taki 'Çıkış Yap' butonu işte böyle görünecek

  WhatsApp iOS Beta

  WhatsApp'a çoklu cihaz desteği için eklenecek Çıkış Yap butonu, Hesap Ayarları menüsü içerisinde yer alıyor. Bir kullanıcı, ana cihazından bağımsız olarak kullanacağı WhatsApp hesabını kullanmak istemediğinde, bu butonu kullanarak ilgili cihazdan çıkış yapmış olacak. Böylelikle kullanıcılar, hesabının başka birinin eline geçmesini engellemiş olacaklar.

  WhatsApp'a Videolarla İlgili Son Derece Kullanışlı Bir Özellik Geliyor

  WhatsApp, yeni nesil çoklu cihaz desteği üzerinde çok uzun zamandır çalışıyor. Ancak bu çalışmaların ne zaman tamamlanacağı şu an için bilinmiyor. Geliştirici ekip, yayınladığı son iOS beta sürüm ile biraz daha yol katettiğini açıkça gösteriyor ancak özelliğin nihai sürümlere ulaşması, biraz daha zaman alacak gibi görünüyor. 

  Benzer Yazılar
  Views Template: 110 Okunma 1 sene önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.