• iPhone 13'te Yer Alması Beklenen En Önemli Özellikler

  iPhone 13'te Yer Alması Beklenen En Önemli Özellikler

  3 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Yaklaşık 8,5 milyon aboneye sahip "EverythingApplePro" isimli bir YouTube kanalı, yılın sonuna doğru duyurulması beklenen iPhone 13 ailesi ilgili dikkat çekici detaylara sahip bir video yayınladı. Bugüne kadar dillendirilen iddiaları derleyen video, özellikle de Max Weinbach gibi önemli sızıntıcıların en yeni sızıntılarını da ortaya koyuyor. 

  Söz konusu videoda yer alan video, iPhone 13 ailesinin ekran özelliklerinin, tasarımının, kamerasının ve diğer detaylarının nasıl olacağından bahsediyor. Bu arada; Apple Watch Series 7 ile ilgili de tek bir cümle kuran içerik üreticisi, kandaki şeker oranını takip etme özelliğinin bu yıl mümkün olmayabileceğini dile getiriyor. Peki EverythingApplePro'ya göre iPhone 13 ailesinde hangi özellikler bulunacak?

  İşte iPhone 13 ailesinde bulunacağı söylenen önemli yenilikler

  iPhone 13

  Videoda yer alan bilgilere göre iPhone 13, minimal düzeyde tasarım değişiklikleri gösterecek. Bu değişiklikler kapsamında da telefonun arka kısmı, çok daha mat bir yüzey haline getirilecek. Bu yüzeyin iPhone 12 ailesindekinden biraz daha yumuşak bir yüzeye sahip olacağını söyleyen içerik üreticisi, böylelikle kullanıcı deneyiminin iyileştirileceğini ve daha rahat kullanım imkanı sunulacağını ifade ediyor. Videoya göre bu iddiaların kaynağı, Max Weinbach'ın ta kendisi.

  iPhone 12 mini Satışları Apple'ı Hayal Kırıklığına Uğrattı: iPhone 13'te "mini" Model Olmayabilir

  EverythingApplePro'ya iPhone 13 ailesi, iPad Pro'da kullanılan "Pro Motion" teknolojisine sahip ekran paneline sahip olacak. Bu da iPhone 13 ailesinde 120 Hz tazeleme oranı sunulacağını bir kez daha ortaya koyuyor. Öte yandan kullanıcılar, iPhone 13 ailesi ile birlikte Always on Display ekranını kullanabilecekler. Ancak EverythingApplePro, Always on Display özelliğinin özelleştirilebilirliğinin oldukça kısıtlı olduğunu, saat ve şarj durumunun sürekli olarak görüntülenebileceğini ifade eden YouTuber, bildirimlerin ise simgeler şeklinde görüntüleneceğini ifade ediyor.

  iPhone 13 konsept tasarım

  Edinilen bilgilere göre iPhone 13 ailesi, kamera sayısı anlamında herhangi bir yeniliğe sahip olmayacak. Ancak yaklaşmakta olan iPhone ailesinin ana kamerası, ultra geniş açı ve kalite açısından çok daha iyi bir performans sunacak. Ayrıca bu amiral gemisi telefonun portre modunda video çekim desteğine sahip olacağı, yani videolardaki arka plan derinliğinin değiştirilebileceği ifade ediliyor.

  Tüm bu özelliklerin yanı sıra, Apple'ın 2021 model amiral gemisi telefonlarında astrofotografi isimli bir modun bulunacağı belirtiliyor. Kullanıcı, telefonun kamerasını açıp gökyüzüne kaldırdığında otomatik olarak devreye girecek bu mod, çok daha uzay çekimlerinin yapılmasını sağlayacakmış. Ayrıca iPhone 13 ailesinde çok daha gelişmiş bir MagSafe teknolojisi kullanılacağı, güçlendirilmiş mıknatıslarla daha iyi bir deneyim sunulacağı ifade ediliyor. 

  İşte iPhone 13'ün sahip olacağı özelliklerin anlatıldığı o video

  Benzer Yazılar
  Views Template: 112 Okunma 1 sene önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.