• iPhone SE Plus'ın Teknik Detayları ve Çıkış Tarihi Sızdı

  iPhone SE Plus'ın Teknik Detayları ve Çıkış Tarihi Sızdı

  3 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Apple, 2016 yılında çıkardığı ilk iPhone SE modeliyle fazlasıyla dikkat çekmeyi başarmıştı. 2016 yılının mart ayında piyasaya sürülen ilk iPhone SE modeli, iPhone 5S kasasına sahipti ancak daha gelişmiş özelliklere sahipti. Fiyat performans oranıyla dikkatleri üzerine çeken modelin 2020 versiyonu da oldukça uygun fiyatlı piyasaya sürülmüştü. iPhone 8 benzeri bir kasaya sahip olan iPhone SE 2020, fiyatına göre oldukça iyi bir performans sunuyordu.

  Nisan 2020'de piyasaya sürülen iPhone SE 2020, ilk iPhone SE modeli kadar ilgi görmese de yine de dikkatleri üzerine çeken bir telefon olmayı başarmıştı. Telefon fiyat performans olarak güzel bir oran sunuyor olsa da en çok eleştirilen şey telefonun ekranı olmuştu. Kullanıcılara göre telefonun ekranı, günümüzde çıkan akıllı telefonlara göre çok küçüktü. Apple'ın bu konu üzerinde bir çalışma yaptığı iddiası ortaya atıldı.

  Apple, daha büyük ekranlı iPhone SE Plus üzerinde çalışıyor:

  iPhone SE Plus

  Bugün ortaya çıkan yeni raporlara göre Apple, daha büyük ekranlı bir iPhone SE modeli üzerinde çalışıyor. iPhone SE Plus olarak adlandırılacağı söylenen bu akıllı telefon, iPhone SE 2020'de bulunan 4,7 inçlik ekran yerine 6,1 inçlik ekranla donatılacak. IPS olacağı söylenen ekranının dışında yeni iPhone SE modeliyle ilgili bazı ilgi çekici bilgiler de bulunuyor.

  Yeni AirPods Pro ve iPhone SE'nin Nisan Ayında Tanıtılacağı İddia Edildi

  Raporlara göre Apple'ın üzerinde çalıştığı bu model, Apple A14 Bionic işlemciden gücünü alacak. 12 MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip olacağı söylenen iPhone SE Plus, 6 MP çözünürlüğünde de bir ön kamerayla donatılacak. 6 portre ışık efekti, OIS, Smart HDR3, TouchID gibi özelliklere sahip olacağı söylenen akıllı telefonun toz ve kum gibi şeylere karşı yüzde yüz dayanıklılığı olacağını kanıtlayan IP67 sertifikasına sahip olduğu da belirtildi.

  iPhone SE Plus'ın çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili de iddialar ortaya atıldı. Raporlara göre iPhone SE Plus, 499 dolar (vergiler hariç yaklaşık 3.693 TL) fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek. Akıllı telefonun 2021'in ikinci yarısında piyasaya sürüleceği belirtildi.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.