• Jack Ma, Aylar Sonra Bir Video ile Ortaya Çıktı

  Jack Ma, Aylar Sonra Bir Video ile Ortaya Çıktı

  3 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Kısa bir süre önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Alibaba kurucusu Jack Ma'dan ekim ayından beri haber alınamadığından bahsetmiştik. Yaşanan olayın ardından da onlarca komplo teorisi ortaya atılmış, kimileri Ma'nın öldürülmüş olabileceğini bile söylemişti. Kaybolmadan önce Çin hükümetine çatan Jack Ma'nın bu tür bir son yaşaması da olasıydı ancak durum böyle değilmiş. Alibaba kurucusu, aylar sonra bir video ile ortaya çıktı.

  Jack Ma'ya ait yeni video, hükümetin resmi yayın kaynağının yan kuruluşu olan "Tianmu News" tarafından paylaşıldı. Paylaşılan video ile ilgili açıklamalarda bulunan Tianmu News yetkilileri, Jack Ma'nın Laba Festivali kapsamında bir araya gelen düzinelerce öğretmene hitap ettiğini söylüyor. Bu arada, "Öğretmenler ne alaka?" diyenler için, Jack Ma'nın eski bir İngilizce öğretmeni olduğunu belirtelim.

  İşte o videodan alınmış bir görüntü

  Jack Ma

  Paylaşılan görüntülerde yer alan başka bir detay daha var. Tianmu News tarafından yapılan açıklamalara göre Jack Ma, ocak ayının ilk günlerinde bir okul ziyaretinde de bulunmuş. Hatta bu ziyarete ait bazı görüntüler de aynı video içerisinde görülebiliyor. Az sonra sizler de o anlara tanıklık etmiş olacaksınız.

  Alibaba'nın Elektrik Motorlu Otomobil Üreteceği Açığa Çıktı

  Jack Ma, söz konusu videoda "Salgın bittikten sonra yeniden görüşeceğiz." diyor. Anlaşılan o ki Ma, bu süreci gözlerden uzak bir şekilde geçirmeyi tercih etmiş. Çin hükümetini eleştirmenin pek de mümkün olmadığını düşünecek olursak, video bazılarımızı pek tatmin etmeyebilir. Ancak bu video bile Alibaba'nın işine yaramış oldu. Çünkü şirketin hisse değerleri, videonun paylaşılmasıyla birlikte yüzde 6 yükseldi.

  İşte Jack Ma'yı aylar sonra ortaya çıkaran o video

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.