• Klavyeli Telefon Astro Slide'ın Özellikleri Güncellendi

  Klavyeli Telefon Astro Slide'ın Özellikleri Güncellendi

  3 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Akıllı telefonlarımız tuş kilidi ve ses kontrol tuşları haricinde artık hiçbir fiziksel tuşa yer vermezken geçtiğimiz aylarda Planet Computers isimli bir şirket ortaya çıkmıştı. Bu şirket, amiral gemisi özelliklere sahip olacağını açıkladığı Astro Slide isimli telefonunu duyurmuştu. Telefonun en büyük özelliğiyse fiziksel bir klavyeye sahip olmasıydı.

  Bünyesinde bilgisayar klavyesine yer veren Astro Slide, girişimcilerin fikirlerine yatırımcı ve bağışçı topladığı indiegogo üzerinde kendisini göstermişti. Telefon, birçok kişinin ilgisini toplamayı başarınca resmiyete kavuşmuş, çıkış tarihi de verilmişti. Bugünse Astro Slide'ın sahip olacağı özelliklerin son hali açıklandı.

  Astro Slide'ın özellikleri değişti:

  astro slide

  Planet Computers, bugün paylaştığı duyuruda 5G desteğine de sahip olacak olan Astro Slide'ın kesin teknik özelliklerine yer verdi. Şirketin paylaştığı teknik özellikler, telefon ilk duyurulduğunda paylaşılan özelliklere göre bazı değişiklikler gösterdi. En büyük değişikliklerden birisi işlemci tarafında oldu.

  Telefon ilk duyurulduğunda işlemci kısmında bizleri MediaTek'in Dimensity 1000 işlemcisinin karşılayacağı açıklanmıştı. Ancak bugünkü duyuruda bu işlemci yerine yine MediaTek'in Dimensity 800 işlemcisinin yer alacağı açıklandı. Ayrıca telefonun doğrudan Android 11 ile geleceği de duyuruda belirtildi.

  Telefonun diğer bölümlerinde de değişiklikler yapıldı. Daha önce 5 MP çözünürlüğünde olacağı açıklanan ön kameranın 13 MP olacağı belirtilirken 48 MP'lik arka kamera aynı kaldı. 6 GB RAM'e sahip olacağı duyurulan telefonun RAM miktarının 8'e çıkarıldığı da ifade edildi.

  Astro Slide özellikleri:

  astro slide

  • Ekran: 6.39 inç, 2.340 x 1.080, AMOLED, Gorilla Glass koruma
  • İşlemci: MediaTek Dimensity 800
  • RAM: 8 GB RAM
  • Depolama: 128 GB Flash – microSD kart desteği
  • Arka Kamera: 48 MP
  • Ön Kamera: 13 MP
  • Batarya: 3.500 mAh, kablosuz şarj desteği
  • Bağlantı: 5G, Bluetooth 5.1, NFC
  • İşletim Sistemi: Android 11
  • Ağırlık: Yaklaşık 300 gram

  Xiaomi, Mesajlaşma Uygulaması MiTalk'ı Kapatacağını Açıkladı

  Astro Slide fiyatı:

  Hem Linux hem Android işletim sistemiyle kullanılabilecek olan Astro Slide, kampanyalı bir şekilde 491 euro'luk (4.440 TL + vergiler) fiyat etiketine sahip. Tüm dünyaya kargolanabilen akıllı telefon, Mart 2021 itibarıyla kullanıcılarına ulaşmaya başlayacak.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.