• Microsoft TR'den Yeni Video Serisi: 3 Dakikada Teknoloji

  Microsoft TR'den Yeni Video Serisi: 3 Dakikada Teknoloji

  3 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Koronavirüs pandemisiyle inanılmaz bir ivme kazanan dijital dönüşümle birlikte, bireylerin ve işletmelerin teknoloji alanında daha fazla bilgi edinmeye ihtiyaç duyduğu fikrinden yola çıkan Microsoft Türkiye, “3 Dakikada Teknoloji” adlı yeni bir video serisine başladı.

  Microsoft Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre yeni video serisi; son dönemde sıkça gündeme gelen yapay zekâ, bulut bilişim, IoT, büyük veri, Microsoft Teams ve siber güvenlik gibi konularda uzman isimlerin konuk edildiği kısa videolarla seyircileri bilgilendirmeyi amaçlıyor.

  "Dijital okuryazarlık seviyesinin yukarıya çekilmesine katkı sağlayacak"

  microsoft 3 dakikada teknoloji

  Koronavirüs pandemisi boyunca teknolojik yeniliklere adaptasyon kabiliyetimizin ve hızımızın her zamankinden daha önemli hale geldiğini ifade eden Microsoft Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Aslı Arbel, 3 Dakikada Teknoloji serisi ile ilgili olarak şu şekilde konuştu:

  “Microsoft Türkiye olarak, teknolojik araç, uygulama ve servislerin kullanımından mesleki yetkinlik geliştirmeye kadar birçok alanda çeşitli eğitim içeriklerimizi ücretsiz olarak paylaştığımız çeşitli platformlarımız mevcut. Ancak pandemiyle birlikte, hem dijital okuryazarlık seviyesinin yukarıya çekilmesine katkı sağlayacak, hem de Microsoft çözümlerini tanıtmamıza destek olacak daha pratik ve hızlı bir model yaratmak istedik; ‘3 Dakikada Teknoloji’ fikri buradan doğdu. 

  Röportaj formatında kurguladığımız videolarda konuları son derece kısa ve öz, kafa karıştırıcı detaylara girmeden ele alıyoruz. Çalışma hayatının yoğun koşuşturmacası içinde herhangi bir konuda eğitim içeriklerine göz atacak vakit bulamayan bireysel ve kurumsal kullanıcılarımız, 3 dakikalık kompakt içeriklerimizin kendilerine büyük fayda sağladığını belirtiyorlar.”

  Microsoft, Bir Kişinin Verilerini Sohbet Botuna Dönüştürebilecek Teknolojinin Patentini Aldı

  Microsoft Türkiye, 3 Dakikada Teknoloji serisinde bugüne kadar 6 bölüm yayınladı:

  • Azure Bilişsel Hizmetlerle Duyduğunuzu Görün; Gördüğünüzü Duyun
  • Azure Synapse Analytics ile Sınırsız Ölçeklendirme ve Veri Sorgulama Deneyimi
  • Microsoft Teams Yenilikler
  • Microsoft Defender ile Sıfır Güven ve Tam Korunma
  • Microsoft Teams Uyumlu Toplantı Çözümleri
  • Microsoft Teams Phone System ile Santralinizi Modernize Edin

  Yukarıda sıralamış olduğumuz tüm bölümler ve ileride yayınlanacak yeni bölümlere erişmek için buraya tıklayarak Microsoft'un 3 Dakikada Teknoloji serisine erişebilirsiniz. Ayrıca hemen aşağıdaki bağlantıyı kullanarak da Webtekno YouTube kanalında yıllardır yayınlanmakta olan 2 Dakikada Teknoloji videolarına ulaşabilirsiniz.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.