• Milletvekilinden beIN Sports'la İlgili Büyük İddia

  Milletvekilinden beIN Sports'la İlgili Büyük İddia

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Dün akşam Haber Global'de yayınlanan 'Az Önce Konuştum' programına konuk olan ve Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtlayan eski futbolcu ve mevcut Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Türkiye'nin en üst seviye futbol ligi olan Süper Lig’in yayıncı kuruluşu olan beIN Sports hakkında oldukça iddialı açıklamalarda bulundu.

  Süper Lig’i kimsenin yayınlamak istemediğini, oyuncu kalitesinin geçmiş dönemdekilere kıyasla düştüğünü ifade eden Sancaklı, mevcut yayıncı beIN Sports'un ise Türkiye’den “kaçmak istediğini” öne sürdü.

  Saffet Sancaklı: Mesut Arsenal'de oynasaydı alabilirler miydi?

  süper lig

  “beIN Sports Türkiye'den kaçmak istiyor. 25 ülkenin yayınını yapıyorlar. Örneğin İngiltere liginin yayınını yapıp diğer 24 ülkeye satıyorlar, böyle bir ağ kurmuşlar. Bir tek Türkiye ligini kimse yayınlamak istemiyor” şeklinde konuşan Sancaklı, Süper Lig’in oyuncu kalitesiyle ilgili olarak ise şu şekilde konuştu:

  “Niye yayınlasın seni? Mesela sen İngiliz bir adamsın, Türkiye ligini neden seyretmezsin? Niye para ödesin adam? Türkiye liginin üç seneki önceki oyuncu kalitesiyle şimdi aynı mı? Beşiktaş'ın şampiyon olduğu seneki kadroyu saysana? Sosa'yı nereden aldı Trabzonspor? Milan'dan. Hadi alsınlar şimdi? Mesut Arsenal'de oynasaydı alabilirler miydi?”

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.