• Minecraft'ın Yeni Sürümünde Envanter Sistemi Değişecek

  Minecraft'ın Yeni Sürümünde Envanter Sistemi Değişecek

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  2011 yılından beri hayatımızda olan ve bugüne kadar dünyanın en çok satan oyunlarından bir tanesi olarak adını tarihe yazdıran Minecraft, yakın bir gelecekte "Caves and Cliffs" isimli bir güncelleme alacak. Güncellemeden gelen bir ekran görüntüsü ise "21w14a" kodlu bu güncellemenin Minecraft oyuncularına önemli bir yenilik sunacağını gözler önüne seriyor.

  Minecraft'ın vazgeçilmez hususlarından bir tanesi, hiç şüphesiz toplanabilen cevherler. Oyuncular, oyunda toplayıp envanterine ekledikleri cevherleri daha sonra farklı nesneler üretebilmek için kullanabiliyorlardı. Kullanıcılar, bu cevherleri mevcut sürümde bloklar halinde topluyorlardı. Ancak 21w14a kodlu sürümde bu durum değişecek. Altın, demir ve  bakır gibi cevherler, yeni güncellemede ham olarak toplanabilecekler.

  Minecraft

  Minecraft geliştiricilerinin yaptığı değişiklik, oyunun envanter sisteminin daha derli toplu olmasını sağlayacak. Zira önceki sürümlerde kullanılan envanter sisteminin karmaşık olduğu, neredeyse tüm Minecraft oyuncuları tarafından dile getirilen bir şeydi. İşte bu karmaşa, yeni güncelleme ile ortadan kaldırılmış olacak.

  Dev Oyunlara Kafa Tutan Minecraft ve Hades Gibi 'Indie' Oyunlar Nedir ve Nasıl Bu Kadar Başarılı Oluyor?

  Minecraft'ın yeni sürümünde kullanıma sunulacak ham cevherler, Minecraft oyuncularının sıklıkla kullandıkları "Fortune" isimli sihrin etkisini de artırmış olacak. Ayrıca bu sihrin sağladığı bonus da oyuncuların daha sağlıklı cevher toplamasını sağlamış olacak.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.