• Monolit Benzeri Donmuş Mağara Adamı Heykeli

  Monolit Benzeri Donmuş Mağara Adamı Heykeli

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz yıldan itibaren dünyanın farklı bölgelerinde kime ait olduğu açıklanamayan monolitler görülmeye başlandı. ABD’nin Minneapolis Eyaleti’nde bir parkta yürüyüş yapan insanlar, parkın ortasında bu sefer de buzdan bir monolitle karşılaştılar. 

  Monolitin içerisinde, donmuş bir mağara adamı bulunuyordu. Öncekilerin aksine, bu monolitin kime ait olduğu ve nasıl ortaya çıktığı bu sefer belliydi. Buzdan adam heykelininin, Zack Schumack adlı bir sanatçı tarafından tasarlandığı ortaya çıktı.

  Plastik heykel, daha önce başka bir etkinlik için tasarlanmıştı

  buzdan mağara adamı heykeli

  Schumack, farklı bir etkinlik için bu plastik heykeli yaptığını, ancak etkinlik bittikten sonra onu garaja kaldırmak zorunda kaldığını dile getirdi. Heykelin garajda çürümesini göz yummanın zor olduğunu belirten sanatçı, onu Mineapolisliler ile paylaşmaya karar verdi.

  ABD’de Bir Monolit Daha Ortaya Çıktı: Bu Seferki Yenilebiliyor

  Minneapolis’te Theodore Wirth adlı bir parkta sergilenen bu heykel, parkta yürüyüşe çıkan insanlar tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Sanatçı, bu heykel sayesinde salgın döneminde insanların kafalarını televizyondan kaldırmalarına olanak sağlayacak kadar ilginç bir şey ortaya çıkardığını, insanların yürüyüş yapmaya daha istekli hale geldiğini dile getirdi.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.