• Motorola Edge S'in AnTuTu Puanı Belli Oldu

  Motorola Edge S'in AnTuTu Puanı Belli Oldu

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Qualcomm, geçtiğimiz günlerde yeni üst seviye işlemcisi Snapdragon 870’i resmi olarak duyurmuştu ve Motorola Edge S, bu işlemci ile piyasaya sürülecek ilk akıllı telefon olacak. Motorola’nın üst şirketi konumunda olan Lenovo’nun cep telefonu bölümünün genel müdürü Chen Jin, Weibo’da paylaşmış olduğu ekran görüntüsü ile Snapdragon 870’li Motorola Edge S’in performans sonuçlarını ortaya çıkardı.

  Qualcomm, Snapdragon 870’i tanıtırken işlemcinin geçtiğimiz yılın amiral gemilerinde gördüğümüz Snapdragon 865’in güncellenmiş versiyonu olduğunu ifade etmişti. Snapdragon 865, maksimum 2.84GHz frekans hızı sunarken Snapdragon 870’te bu hız 3.2GHz'e kadar çıkıyor. Bu hız farkı, Motorola Edge S’in AnTuTu puanında kendini göstermiş durumda.

  Snapdragon 870’li Motorola Edge S’in AnTuTu puanı

  motorola edge s antutu

  Motorola Edge S, Snapdragon 870 ile AnTuTu’da 697.860 puan alıyor. Bu da Snapdragon 870 işlemcinin, Qualcomm’un mevcut en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 888 ile piyasaya sürülen ilk akıllı telefon olan ve AnTuTu’dan 708.425 puan alan Mi 11’in hemen gerisinde olduğunu gösteriyor. Yine de OPPO Find X3 Pro ve iQOO 7 gibi daha yeni amiral gemileri, Snapdragon 888 ile 750 binin üzerinde puan alarak arayı epey açmış durumdalar.

  Muhtemelen Snapdragon 870 işlemcisini premium segment akıllı telefonlar yerine amiral gemilerine yakın performanslar sunan daha fiyat/performans odaklı akıllı telefonlarda göreceğiz. Motorola Edge S’in bu beklentiyi ne kadar karşılayabileceğini ise ancak piyasaya sürüldüğünde yorumlayabiliriz.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.