• Motorola Gerçek Kablosuz Şarj Teknolojisini Gösterdi [Video]

  Motorola Gerçek Kablosuz Şarj Teknolojisini Gösterdi [Video]

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Günümüz Qi teknolojisine dayalı kablosuz şarj cihazları, 50W’a varan şarj güçleriyle gerçekten de “hızlı” bir şarj teknolojisi sunuyor olsa da cihazları şarj etmek için kablosuz şarj cihazı ile temas ettirmek zorunda oluşumuz, gerçek bir “kablosuz” şarj deneyimi yaşamamızın önüne geçiyor. Ancak Motorola, yakın gelecekte bu sorunu tarihe gömebilir.

  Motorola’nın üst kuruluşu olan Lenovo’nun Çin’deki cep telefonu departmanının genel müdürü, Weibo hesabından paylaşmış olduğu bir video ile şirketin üzerinde çalıştığı “gerçek” kablosuz şarj teknolojisinin marifetlerini gösterdi. Söz konusu video, bir cep telefonunu 1 metre mesafeden dahi şarj edebilen yeni nesil bir kablosuz şarj cihazı gösteriyor.

  Motorola, bir sonraki "Edge" serisi telefonunda gerçek kablosuz şarj özelliği sunabilir

  motorola kablosuz şarj

  Paylaşılan videonun açıklamasında kablolu ya da Qi tabanlı kablosuz(!) şarj cihazlarıyla bağımızı sonsuza kadar koparmayı vadeden yeni nesil teknolojinin aynı anda birden fazla cihazı şarj etmek için kullanılabileceği ifade ediliyor. Daha da önemlisi; söz konusu teknolojinin uzaktan şarj etme menzilinin azami 4,5 metre olabileceği söyleniyor.

  Böyle bir teknolojinin son tüketiciye sunulabilecek seviyede geliştirilip piyasaya sürülmesi halinde kablosuz şarj cihazını odanın herhangi bir yerine bir set üstü TV kutusu gibi yerleştirmek, odadaki tüm cihazların kablosuz bir şekilde şarj olmasını sağlayabilir. Buradaki tek kritik nokta, cihazlar ile şarj cihazı arasına herhangi bir engel girmemesi.

  Xiaomi, Kablosuz Şarj Teknolojilerinin Kurallarını Baştan Yazacak Mi Air Charge'ı Duyurdu

  Hemen aşağıdaki videoda da görebileceğiniz üzere kablosuz şarj cihazına 80 cm ve 1 metre mesafedeki akıllı telefonlar, bu teknoloji ile başarılı bir şekilde şarj edilebiliyor. Ancak görevlilerden biri elini şarj cihazının önüne koyduğunda şarj işlemi duruyor. Bu da teknolojinin Wi-Fi gibi engellerin arkasından da cihazları destekleyemeyeceği anlamına geliyor.

  Motorola'nın uzaktan kablosuz şarj teknolojini gösterdiği video

  Benzer Yazılar
  Views Template: 112 Okunma 1 sene önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.