• Netflix'in Karışık Oynat Özelliği, Test Edilmeye Başladı

  Netflix'in Karışık Oynat Özelliği, Test Edilmeye Başladı

  3 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, uzunca bir süredir kullanıcıların içerik bulmasını kolaylaştıracak arayışlar içerisinde. Hatta şirketin, bu bağlamda geliştirmekte olduğu "Shuffle Play", yani "Karışık Oynat" isimli bir özellik olduğu zaten biliniyordu. Yaşanan son gelişmeler, bu özelliğin çeşitli cihazlara ulaşmaya başladığını, 2021 yılı içerisinde de tüm kullanıcılara ulaşacağını gösteriyor.

  Netflix'te sayısız içerik olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Hal böyle olunca da kullanıcılar, hangi içeriğin kendilerine uygun olduğunu anlamakta güçlük çekiyorlar. Hatta izleyecek içerik bulamadıkları için Netflix aboneliğini iptal eden kullanıcılar bile mevcut. Platform geliştiricilerinin Karışık Oynat olarak isimlendirdiği özellik de tam olarak bu sorunu ortadan kaldırıyor. Peki bu özellik, kullanıcılara neler sunuyor?

  Karışık Oynat, kullanıcının beğenebileceği bir içeriğin doğrudan izlenmesini sağlayacak

  Netflix

  Netflix'in bir süredir üzerinde çalıştığı yeni özellik, kullanıcıların aktivitelerine göre çalışan bir yapay zekadan ibaret. Ne izleyeceğini bulamayan bir kullanıcı, Netflix'e eklenecek yeni bir buton sayesinde yepyeni bir içeriğe saniyeler içerisinde ulaşacak. Bu içerik, kullanıcının daha önce izlediği yapımlara göre belirlenecek. Bu bağlamda daha önce incelediğiniz bir yapıma ya da listenize ekleyip de henüz izlemediğiniz içeriklere de ulaşma ihtimaliniz bulunacak.

  Netflix'in 'Winx Efsanesi: Kader' Dizisinden Son Fragman Geldi [Video]

  Netflix tarafından yapılan açıklamalara göre Karışık Oynat, şu an için sadece akıllı televizyon uygulamalarında test ediliyor. Ancak kaç televizyona bu özelliğin ulaştığı şu an için bilinmiyor. Kullanıcı geri bildirimlerini almaya başladıklarını söyleyen platform, ilk yorumların olumlu olduğunu belirtmekle yetindi. Netflix, özelliğin test aşamasının biraz daha genişletilip, 2021 yılı içinde de tüm kullanıcıların bu özellikten faydalanabileceklerini vurguluyor.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.