• NFT İmzalı Tuvalet Kağıtları Geliyor

  NFT İmzalı Tuvalet Kağıtları Geliyor

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Dünyayı kasıp kavurmaya başlayan NFT teknolojisinin son örneği, tuvalet kağıtları oldu. ABD'nin en bilindik tuvalet kağıdı üreticilerinden bir tanesi olan Charmin, NFT teknolojisiyle tuvalet kağıdı üretimi yapacağını açıkladı. Yalnız bu tuvalet kağıtları, NFT teknolojisinden alışmış olduğumuz üzere sadece dijital ortamda bulunmayacak. ABD'li tüketiciler, Blockchain imzalı tuvalet kağıtlarını satın aldıktan sonra kullanabilecekler.

  İnternette 500 Milyon TL'ye Satılan Tablonun Sırrı: Nedir Bu NFT, Ne İşe Yarar?

  Daha önceki haberlerimizde de bahsetmiş olduğumuz gibi; NFT teknolojisi o ürünün tek olmasını sağlıyor. Akıllı kontratlar aracılığıyla yapılan dijital imzalama işlemleri, herhangi bir dijital ya da fiziksel varlığın orijinal ve tek olduğunun anlaşılmasını sağlıyor. İşte Charmin tarafından üretilip NFT haline getirilecek olan tuvalet kağıtlarının her biri de tek ve değiştirilemez olacak.

  NFT

  Charmin yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre türünün tek örneği olacak olan tuvalet kağıtları, kar elde etmek için oluşturulmuyor. Şirket bu ürünlerin satışından elde edeceği geliri ekolojik dengenin sağlanması için çalışan sivil toplum kuruluşlarından bir tanesine bağışlayacak. Ürünlerin fiyatının ne kadar olacağı ise şu an için bilinmiyor.

  Pizza Hut da NFT İşine Girdi: İlk NFT, 5 Ethereum'a Satıldı

  Benzer Yazılar
  Views Template: 179 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 234 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 223 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 154 Okunma 11 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.