• Ocak Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Açıklandı

  Ocak Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Açıklandı

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Mobil uygulama pazarı analiz şirketi Sensor Tower, geride bıraktığımız ocak ayının en çok indirilen uygulamalarını açıkladı. Paylaşılan listelere baktığımızda güncellenen WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi’nin etkilerinin mesajlaşma uygulamaları üzerindeki etkisine devam ettiği görülürken; özellikle Android kullanıcılarının alternatif mesajlaşma uygulamalarına ilgisi devam ediyor.

  Hem App Store hem Play Store verilerine baktığımızda WhatsApp’ın en büyük rakibi olarak gösterilen Telegram’ın ocak ayının en çok indirilen uygulaması olduğunu görüyoruz. Son yılların en dikkat çeken uygulaması TikTok, en çok indirilen ikinci uygulama konumunda. Elon Musk’ın da tavsiyesiyle sıçrama yapan bir başka mesajlaşma uygulaması Signal ise en çok indirilen üçüncü uygulama konumunda.

  en çok indirilen uygulamalar

  En çok indirilen uygulamalar – Ocak 2021

  1. Telegram
  2. TikTok
  3. Signal
  4. Facebook
  5. WhatsApp
  6. Instagram
  7. Zoom
  8. MX TakaTak
  9. Snapchat
  10. Messenger

  Apple’ın resmi uygulama mağazası olan App Store özelinde baktığımızda TikTok’un en çok indirilen uygulama olduğunu görüyoruz. Dünyanın en popüler video paylaşım platformu olan YouTube ise ikinci sırada yer alıyor. Evden çalışma ve uzaktan eğitimin popülerleşmesiyle birlikte yükselişe geçen video konferans uygulaması Zoom ise üçüncü sırada yer alıyor.

  En çok indirilen iOS uygulamaları – Ocak 2021

  1. TikTok
  2. YouTube
  3. Zoom
  4. Telegram
  5. Facebook
  6. Instagram
  7. WhatsApp
  8. Messenger
  9. WeChat
  10. Signal

  Google’ın resmi uygulama mağazası olan Play Store’a baktığımızda ise benzer bir liste fakat farklı bir sıralama görüyoruz. WhatsApp alternatifi mesajlaşma uygulamaları olan Telegram ve Signal, ilk iki sırayı işgal ediyor. TikTok ise en çok indirilen üçüncü uygulama konumunda. Android’de en çok indirilen uygulamalar arasında MX TakaTak ve Moj gibi ülkemizde az bilinen bazı uygulamalar da bulunuyor.

  En çok indirilen Android uygulamaları – Ocak 2021

  1. Telegram
  2. Signal
  3. TikTok
  4. MX TakaTak
  5. Facebook
  6. WhatsApp
  7. Instagram
  8. Moj
  9. Snapchat
  10. Zoom
  Benzer Yazılar
  Views Template: 112 Okunma 1 sene önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.