• Oyun Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

  Oyun Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

  6 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Geride bıraktığımız hafta boyunca oyun dünyasında birçok gelişmeye tanık olduk. Cyberpunk 2077 cephesinde sular durulmazken CD PROJEKT RED'in kurucu ortaklarından Marcin Iwinski, yayınladığı bir videoyla dünya genelindeki tüm oyunculardan özür diledi. Öte yandan Ubisoft'un açık dünyada geçen bir Star Wars oyunu geliştirdiği ortaya çıkarken, Take-Two'nun ise Codemasters'ı satın almaktan vazgeçtiği açıklandı.

  Daha önce de belirttiğimiz gibi, geçtiğimiz hafta hem ülkemiz hem de dünyada oyun sektörü açısından oldukça hararetli geçti. Biz de bu içeriğimizde geçtiğimiz haftanın öne çıkan oyun haberlerini bir araya getirdik. Gelin, tüm bu gelişmelere daha yakından göz atalım.

  Geçtiğimiz haftanın öne çıkan oyun haberleri:

  CS:GO Geliştiricileri, Fortnite'takine Benzer 'İfade' İsteklerine Karşı Açık ve Net Bir Şekilde Cevap Verdi

  CS:GO

  Bazı Counter Strike: Global Offensive oyuncuları, oyuna tıpkı Fortnite'taki gibi kutlama dansları ve benzer ifadelerin gelmesini istiyor. Bu konuda geliştirici ekibe çağrıda bulunanların sayısı artarken, oyunun resmi Twitter hesabı ise kutlama dansı isteyenlere oldukça açık ve net bir yanıt verdi: Hayır. Böylece Fortnite'ta yer alan kutlama dansları ve ifadelerin yakın gelecekte CS:GO'nun resmi sunucularına gelmeyeceği kesinleşmiş oldu.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  GTA 6'da Vice City Olacağı Söylentilerini Alevlendiren GTA Online Sürprizi

  GTA

  GTA hayranları için özel bir yeri bulunan Vice City'nin GTA 6'nın bir parçası olacağına dair çok sayıda söylenti ve iddia bulunuyor. Oyuna yeni eklenen bir ceket de bu söylentilerin yeniden alevlenmesine neden oldu. Söz konusu cekette yer alan pembe kristal işlemenin Vice City şehrine bir gönderme olduğu, cekette yer alan 4 rakamının ise serinin 4. oyunu olan Vice City'yi temsil ettiği düşünülüyor.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Fiyatı 280 TL Olan Star Wars: Battlefront II Epic Games'te Ücretsiz Oldu

  Her hafta verdiği ücretsiz oyunlarla büyük ses getiren Epic Games'in bu haftaki ücretsiz oyunu, normal fiyatı 280 TL olan Star Wars Battlefront II: Celebration Edition oldu. Serinin devam oyunu olan Star Wars Battlefront II, 21 Ocak 2021 tarihine kadar ücretsiz kalmaya devam edecek. Oyunu nasıl ücretsiz bir şekilde kütüphanenize ekleyeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Harry Potter Evreninde Geçecek Oyun Hogwarts Legacy, 2022 Yılına Ertelendi

  Hogwarts Legacy

  İlk duyurulduğu andan itibaren Harry Potter hayranlarının ilgisini çekmeyi başaran Hogwarts Legacy'nin 2022 yılına ertelendiği duyuruldu. Geliştirici ekip, yapılan resmi açıklamada "oyunculara en iyi deneyimi sunabilmek için biraz daha zamana ihtiyaç duyduklarını" belirtti. RPG türünde çıkacak olan bu oyun, orjinal kitap serisi ve Fantastik Canavarlar filmlerinin çok gerisinde, 1800’lü yıllarda geçecek.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Cyberpunk 2077 Ekibi, Tüm Dünyadaki Oyunculardan Özür Diledi [Video]

  CD PROJEKT RED'in kurucu ortaklarından Marcin Iwinski, çıktığı günden beri gündemden düşmeyen Cyberpunk 2077 için yayınladığı bir video ile oyunculara seslendi. Videoda nerede hata yaptıklarını ve bunları nasıl düzelteceklerinden bahseden Iwinski, dünya genelindeki tüm oyunculardan da özür diledi. Ayrıca sorunların en kısa sürede düzeltileceğinin altı çizildi.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Ubisoft, Açık Dünyada Geçen Bir Star Wars Oyunu Geliştiriyor

  Star Wars evreninde geçen oyunlardan sorumlu olan Lucasfilm Games tarafından yapılan açıklamaya göre Ubisoft, açık dünya bir Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor. Henüz geliştirme aşamasının çok erken dönemlerinde olan oyunun ne zaman piyasaya sürüleceği ya da konusunun ne olacağı bilinmiyor. Oyunun geliştiriciliğini ise daha önce The Division serisini de yapan Massive Entertainment'ın üstleneceği aktarılıyor.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Beklenen Oldu: Take-Two, Codemasters'ı Satın Almaktan Vazgeçti

  Codemasters

  Formula 1 gibi oyunlarla popülerleşen Codemasters'ı satın almak için Electronic Arts ile yarışan Take-Two'nun yarıştan çekildiği açıklandı. Daha önce 1 milyar dolarlık teklif yapan Take-Two, geri çekilme nedeni olarak Electronic Arts'ın 1,2 milyar dolarlık teklifini gösterdi. Electronic Arts ile Codemasters arasındaki satın alma sürecinin bu yılın ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Türkiye’nin İlk Açık Dünya VR Oyunu ile Tanışın: Buried Alive: The Annihilation VR

  Bağımsız Türk geliştiriciler tarafından geliştirilen Alive: The Annihilation VR, ülkemizin ilk VR oyunu olarak yakında piyasaya sürülecek. Nişancı, hayatta kalma, açık dünya ve bulmaca türünü birleştiren yapım, üst düzey grafikleri ve senaryosuyla VR oyun tutkunlarına farklı bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Oyun, 19 Ocak Salı günü Steam'deki yerini alacak.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  GTA 5'in En Popüler Diyaloglarından Biri, Gerçek Hayatta Canlandırıldı [Video]

  2013 yılında piyasaya sürülen GTA 5'in en popüler diyaloglarından biri, gerçek hayatta canlandırıldı. GTA 5'teki karakterlere hayat veren seslendirme sanatçılarının "GTA V Real-Life Comparisons" dizisi için yayınladığı bu tanıtım videosu, Franklin ile Lamar karakterleri arasındaki "saç stili" muhabbetini birebir canlandırıyor. Yayınlanan video, kısa sürede popülerleşerek milyonlarca kişi tarafından izlendi.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 179 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 234 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 223 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 154 Okunma 11 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.