• Pek Çok Sosyal Medya Fenomeni, İfadeye Çağırıldı

  Pek Çok Sosyal Medya Fenomeni, İfadeye Çağırıldı

  2 Dakika Okuma Süresi
  12 ay önce
  Paylaş

  Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya fenomenleri ile ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattığı ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre Milli Piyano İdaresi'nden izin almadan çekiliş yapan çok sayıda fenomen, ifadeleri alınmak üzere emniyete çağrıldı. Bazı internet fenomenlerinin ifade vermek için çoktan harekete geçtiği, bazılarının ise en kısa sürede ifade vereceği öğrenildi.

  Soruşturma kapsamında kaç sosyal medya fenomeninin ifadeye çağrıldığı belli değil. Ancak edinilen bilgilere göre Enes Batur, Doğan KabakDamla Nur Altun, Ferit Karakaya, Başak KarahanTamer Yeşildağ, Sezgin Yılmaz ve Cantuğ Özsoy gibi isimlerin tamamı, ifadeye çağrılmış durumda.

  Damla Nur Altun ve Başak Karahan'ın ifade verdiği öğrenildi

  Fenomenlere soruşturma

  İnternet kullanıcılarının yakından tanıdıkları Başak Karahan ve Damla Nur Altun'un ifade vermek için emniyete gittiği, Enes Batur, Tamer Yeşildağ ve Sezgin Yılmaz gibi isimlerinse gün içerisinde ifade vermek için emniyete gidecekleri belirtiliyor. Sosyal medya fenomenlerinin yaptıkları çekilişler nedeniyle ceza alıp almayacakları şimdilik belli değil.

  Daha önce de benzer olaylar yaşanmıştı

  Sosyal medya fenomenleri, yaptıkları çekilişler nedeniyle ilk kez ifadeye çağrılmıyorlar. Daha önce aralarında Reynmen gibi isimlerin de olduğu bir grup sosyal medya fenomen, Milli Piyango İdaresi'nden izin almadan çekiliş yaptıkları iddiasıyla ifadeye çağrılmışlardı. Yasalara göre Milli Piyango İdaresi'nden izin almadan yapılan çekilişler suç olarak kabul ediliyor ve bunun da belirli cezaları oluyor.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.