• Poco, Yeni Logosunu ve Marka Kimliğini Tanıttı

  Poco, Yeni Logosunu ve Marka Kimliğini Tanıttı

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Xiaomi'nin bir alt markası olarak yolculuğuna başlayan Poco, geçtiğimiz sene Ocak ayında gelen bir haberle ile yola bağımsız bir marka olarak devam edeceğini açıklamıştı. Redmi'nin ardından Xiaomi'den ayrılan ikinci alt marka olan Poco, aradan geçen bir yılın ardından yeni marka kimliği ve logosuyla karşımıza çıktı. 

  Akıllı telefon piyasasında fiyat / performans telefonlar üreterek yerini bu çizgide sağlamlaştıran Poco, yeni kimliğiyle oldukça enerjik ve genç bir duruş oluşturmuş. Markanın yeni logosunda yer alan 'O'lardan biri, bu genç ve enerjik ruhu yansıtan ve aslında bir emoji gibi görünen bir maskot olarak tasarlanmış. Bu maskot, markanın yeni 'çılgın' ruhunu temsil ediyor.

  'Made of Mad' maskotu, yeni logoda 'halesiyle' yer alacak:

  (Poco'nun Twitter paylaşımını göremiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.)

  Apple'ın Elmayla Armutu Karşılaştırdığı Logo Davasında Anlaşmaya Varıldı

  Poco, yeni marka kimliğini sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı bir dizi yeni paylaşımla hepimizin beğenisine sundu. Markanın yeni imajını ve arkasındaki hikayeyi açıklayan videoların ortak özelliği oldukça 'renkli' olmaları. Poco da gerek kullandığı sloganlar ve metinler, gerek de logosu ve maskotuyla tam olarak bunu hedeflemiş gibi görünüyor; renkli ve çılgın bir marka. Poco, bu çılgın ve gözlerinden ışık çıkan halini, maskotunun tepesine bir hale kondurarak yumuşatıyor.

  Yeni marka kimliğini ve logoyu tanıtan videolardan birinde hepsi birbirinin aynısı olan bir kutu gülen yüzün arasından ayrılan Poco maskotu, gözlerindeki çılgın bakışlarla kutudan çıkıp soluğu Poco logosunda alıyor. Maskot Poco logosundaki yerini alır almaz tepesinde antenleri ve halesi beliriyor. Poco, paylaşımlarında sık sık 'farklı' olduklarını ve sıkıcı olan diğer her şeye alternatif olarak geldiklerini vurguluyor.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 110 Okunma 1 sene önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.