• Samsung Galaxy S21 Ciddi Bir Tasarım Hatasına Sahip

  Samsung Galaxy S21 Ciddi Bir Tasarım Hatasına Sahip

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S21 ailesi, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen lansman etkinliği ile resmen duyuruldu. Lansman sonrası tartışmalar genel olarak cihazların fiyatlarına ve kutu içeriğine odaklansa da Galaxy S21 ailesinin kullanıcılar için risk oluşturan bir tasarım hatasına sahip olduğunu da söylemek mümkün.

  Samsung, Galaxy S21 ailesi ile birlikte SIM kart tepsisinin yerinde önemli bir değişiklik gerçekleştirdi. Bu değişiklik neticesinde SIM tepsisi, bir zamanlar 3,5 mm kulaklık girişinin yer aldığı cihazın alt bölümüne yerleştirildi. Ancak son derece basit görünen bu değişiklik, önemli bir sorunu beraberinde getirme potansiyeline sahip.

  Samsung Galaxy S21 modellerinde SIM deliği ile mikrofon deliği neredeyse yan yana

  Bildiğiniz gibi bir SIM tepsisini çıkarmak için üzerindeki deliğe SIM iğnesini sokup ittirmek gerekiyor. Sorun şu ki; yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere Galaxy S21 ailesinde SIM tepsisi, mikrofon deliğinin hemen yanında yer alıyor. Dolayısı ile bir anlık dalgınlık yaşayan bir kullanıcı, SIM iğnesini SIM tepsisi deliği yerine mikrofon deliğine sokabilir ve mikrofon arızası nedeniyle servisin yolunu tutabilir.

  Samsung, Galaxy S21’in kutu içi etiketlerinde kullanıcıları mikrofon deliği konusuna uyarıyor

  Aslına bakacak olursak Samsung da bu da bu “dalgınlık” ihtimalini öngörmüş durumda. Zira Galaxy S21 modelleri kutusundan yeni çıktığında SIM tepsisi ile mikrofon deliğinin olduğu bölgede SIM iğnesinin doğru deliğe sokulması için uyarı simgeleri yer alıyor. Elbetteki bu küçük tasarım kusuru kullanıcı deneyimini etkileme potansiyeli taşımıyor. Ancak ilerleyen günlerde mikrofon deliğine SIM iğnesini sokmuş Galaxy S21 kullanıcılarıyla karşılaşmamız çok da sürpriz olmayacaktır.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.